Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Eriksson se omluvil za své poznámky o reprezentantech

17. ledna 2006 07:39 - LONDÝN

Trenér anglické fotbalové reprezentace Sven-Göran Eriksson se hráčům z národního týmu omluvil za své poznámky, které v neděli otiskl News of The World. Bulvární list poslal za švédským koučem reportéra v přestrojení a Eriksson v rozhovoru s ním nebyl právě diskrétní. Fotbalisté se prý ale kvůli zveřejněným informacím neurazili.

 

ARCHIV

"Samozřejmě bych byl raději, kdyby takový článek vůbec neexistoval, ale mluvil jsem s nimi a nemají s tím žádný problém," řekl Eriksson, jenž minulý týden oslavil pětileté výročí na lavičce anglické reprezentace, na slavnostní večeři asociace fotbalových novinářů.

Reportér vystupoval jako movitý arabský šejk a přiměl Erikssona k hovoru o hráčích. O Davidu Beckhamovi kouč řekl, že je v Realu frustrovaný a chce zpět do Anglie. Obránce Rio Ferdinand je prý lenoch, Wayna Rooneyho kritizoval za jeho vznětlivou povahu a prohlásil, že pochází z chudé rodiny. Michael Owen je podle něho v Newcastlu sice bohatý, ale nešťastný a přestup Shauna Wrighta-Phillipse do Chelsea označil trenér za předražený.

"Už jsem mluvil s většinou z nich. Zatím jsem nekontaktoval Wrighta-Phillipse, protože hrál v Sunderlandu. Určitě to ale udělám," řekl Eriksson, jemuž prý zveřejněný rozhovor v News of The World připravil největší šok v dosavadní kariéře.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.