Ujfalušiho spoluhráč Toni je v Itálii populárnější než Rossi

ŘÍM

Fotbalový kanonýr Luca Toni sice nemá pevné místo v základní sestavě italské reprezentace, ale je nejpopulárnějším sportovcem v zemi. Spoluhráč Tomáše Ujfalušiho z Fiorentiny získal ocenění pro největší sportovní osobnost roku, o níž rozhodují televizní diváci.

Osmadvacetiletý útočník nečekaně předstihl v hlasování diváků například i několikanásobného vítěze této ankety Valentina Rossiho, jenž loni získal pátý titul mistra světa za sebou v motocyklové kategorii MotoGP. Třetí skončila olympijská vítězka v šermu Valentina Vezzaliová.

Patnáctinásobný reprezentant Toni prožívá v dresu Fiorentiny zatím nejlepší sezonu v kariéře. Již nyní překonal své maximum z minulého ročníku, kdy ještě během působení v Palermu nastřílel dvacet branek.

V dosavadních 21 zápasech zaznamenal Toni stejný počet gólů a pokud mu forma vydrží, může útočit na historický rekord Serie A, který drží někdejší švédská hvězda AC Milán Gunnar Nordahl s 35 trefami z roku 1950.