Juventus díky Trezeguetově hattricku vyhrál v Ascoli

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu Turín vyhráli v nedělním utkání 22. kola italské ligy díky hattricku Davida Trezegueta 3:1 v Ascoli. Obhájci mistrovského titulu si tak udrželi v čele tabulky osmibodový náskok před Interem Milán, který večer vyhrál 2:0 v Lecce.

Francouzský reprezentant Trezeguet potřeboval na tři góly pouhých jedenáct minut, prakticky rozhodnuto bylo díky jeho střelecké potenci již v 18. minutě. Lídři soutěže, za něž odehrál celé utkání uzdravený Pavel Nedvěd, sice ještě v prvním poločase od domácích inkasovali, zvrat však nepřipustili.

Trezeguet se přiblížil v tabulce střelců na tři góly Lukovi Tonimu, jenž dnes v Udine ke svým 21 zásahům další nepřidal. Bezbrankovou remízu sledoval jen z lavičky Tomáš Ujfaluši.

Přímý souboj o páté místo vyhráli fotbalisté AS Řím, kteří na Olympijském stadionu porazili 3:0 Livorno. Dvakrát se už v prvním poločase trefila ikona klubu Totti, výhru po přestávce pečetil Taddei.

Dva góly dnes dali také Amauri a Pellisier z Chieva, jež rozdrtilo 4:0 Regginu.

Palermo přišlo o kouče

Fotbalisté Palerma prohráli během týdne včetně Italského poháru třetí zápas za sebou a přišli o odvolaného trenéra Luigiho Del Neriho. Příští soupeř pražské Slavie v Poháru UEFA nestačil v sobotním ligovém utkání na Sienu, jež na Sicílii vyhrála 3:1.

Hrdinou utkání byl albánský útočník Erion Bogdani, autor hattricku. Jedinou branku Palerma zaznamenal střídající Godeas. Poražený tým nastoupil v sestavě: Lupatelli - Zaccardo, Barzagli, Terlizzi, Grosso - Santana (63. Mutarelli), Corini, Barone, Gonzalez (55. Brienza) - Caracciolo (55. Godeas), Di Michele.

V loňské sezóně dovedl Del Neri Palermo na šesté místo a otevřel mu tak dveře do pohárové Evropy. Po dnešní porážce se však trenér podle agentury SID sešel s klubovým prezidentem Mauriziem Zamparinim a výsledkem bylo ukončení smlouvy. Mužstvo totiž z posledních sedmi zápasů prohrálo již popáté a jeho bilance z posledních osmi kol činí pouhé čtyři body. V tabulce je Palermo desáté.

AC Milán nedokázal doma porazit Sampdorii Janov, třebaže díky Ševčenkově penaltě záhy vedl. Janovský Gasbarroni však ještě před poločasem zklamal 57 000 diváků v hledišti vyrovnávacím gólem.

Výsledky - 22. kolo:
Messina - Cagliari 1:0 (88. Di Napoli), Udine - Fiorentina 0:0, Ascoli - Juventus 1:3 (33. Ferrante - 7., 13. a 18. Trezeguet), Treviso - Lazio Řím 0:1 (87. Rocchi), AS Řím - Livorno 3:0 (31. a 41. z pen. Totti, 61. Taddei), Empoli - Parma 1:2 (59. Tavano z pen. - 44. Marchionni, 79. Bresciano), Chievo - Reggina 4:0 (47. a 88. z pen. Amauri, 74. a 90. Pellisier), Palermo - Siena 1:3 (68. Godeas - 29., 57. a 66. Bogdani), AC Milán - Sampdoria Janov 1:1 (13. Ševčenko z pen. - 36. Gasbarroni), Lecce - Inter Milán 0:2 (71. Figo, 90.+3 Stankovič).