Del Piero nedal penaltu, Juventus přesto utekl Interu

ŘÍM

Na devět bodů zvýšili fotbalisté Juventusu Turín svůj náskok v čele italské ligy, i když ve středu jen remizovali s Parmou 1:1. Obhájci titulu měli velkou příležitost vyhrát, Alessandro del Piero však minutu před koncem neproměnil penaltu. Hosté šli v 39. minutě do vedení, ale Juventus v samém závěru prvního poločasu vyrovnal díky Zlatanu Ibrahimovicovi.

Pavel Nedvěd odehrál v záloze turínského týmu celý zápas.

Nejbližší soupeř Juventusu v tabulce Inter Milán dnes klopýtl ve Florencii, kde prohrál 1:2. V domácím celku se z úspěchu radoval i Tomáš Ujfaluši.

Milánskému týmu se na rozdíl tří bodů přiblížil městský rival AC, který rozstřílel předposlední Treviso 5:0. Dvakrát skóroval Ukrajinec Ševčenko.

Palermo porazilo 3:1 Lazio Řím, za kterým nyní zaostává v tabulce na desátém místě o čtyři body. Soupeři pražské Slavie pomohlo i vyloučení Behramiho v 61. minutě, po kterém pojistil domácím výhru třetím gólem Caracciolo.

Totti rozhodl v nastavení

Palermo, které se na Strahově představí ve čtvrtek 16. února, hrálo v sestavě Andujar - Zaccardo, Biava, Barzagli, Grosso - Barone, Corini (51. Tedesco), Mutarelli, M. Gonzalez (69. Brienza) - Di Michele, Caracciolo (77. Godeas). Generálku na pohárový duel absolvuje sicilský klub v neděli na půdě Empoli.

Francesco Totti rozhodl gólem z penalty v první minutě nastavení o vítězství AS Řím nad Cagliari 4:3. Předtím italský reprezentant proměnil už jeden pokutový kop. Domácí hráli celý druhý poločas proti deseti, v 75. minutě po vyloučení Bova se poměr sil vyrovnal.

Výsledky 24. kola:
AS Řím - Cagliari 4:3 (79. a 90+1. Totti obě z pen., 25. Perrotta, 35. De Rossi - 15. Suazo, 19. Langella, 55. Conti), Lecce - Empoli 1:2 (80. Ledesma z pen. - 2. Almiron, 41. Tavano z pen.), Fiorentina - Inter Milán 2:1 (10. Brocchi, 60. Jimenez - 84. Recoba), Palermo - Lazio Řím 3:1 (12. M. Gonzalez, 56. Tedesco, 65. Caracciolo - 84. Belleri), Ascoli - Livorno 0:0, Juventus Turín - Parma 1:1 (45. Ibrahimovic - 39. Dessena), Udine - Reggina 1:2 (16. Iaquinta - 41. a 62. Amoruso), Chievo - Sampdoria 1:1 (61. Scurto - 30. Kutuzov), Messina - Siena 0:0, AC Milán - Treviso 5:0 (53. a 65. Ševčenko, 14. Kaká, 62. Gilardino, 73. Inzaghi).