Ballack zachránil Bayernu remízu v Hannoveru

Michael Ballack zachránil gólem v předposlední minutě fotbalisty Bayernu Mnichov od druhé ligové porážky v sezóně. Reprezentační záložník v sobotu vyrovnal na 1:1 v Hannoveru a obhájci mistrovského titulu vedou tabulku bundesligy před Brémami o devět bodů.

Hannover tak protáhl svou neporazitelnost na deset zápasů, dlouho však sahal po senzaci. Akcie domácího celku stouply na začátku druhého poločasu poté, co po střetu s Brdaricem, jehož vyslal do sóla Jiří Štajner, musel odstoupit zraněný gólman Kahn. Jeho náhradník Rensing inkasoval hned vzápětí, v 56. minutě ho překonal hlavičkou právě Brdaric.

Bayern zachránil nakonec bod, není však jisté, zda nebude kapitána Kahna postrádat v úterním utkání Ligy mistrů s AC Milán.

Brémy poskočily na druhé místo

Na druhé místo před Hamburk, který dohrává 22. kolo v neděli, se dostaly Brémy po výhře 1:0 v Dortmundu. Při neúčasti zraněného nejlepšího střelce ligy Kloseho zaznamenal jedinou branku utkání v prvním poločase Klasnič. Ještě před přestávkou měli dobré příležitosti k vyrovnání Smolarek i Tomáš Rosický, ale své šance neproměnili.

V krizi se potácí Hertha Berlín, jež dnes prohrála doma 1:2 se Schalke a připsala si desáté utkání bez vítězství za sebou. Na jediný gól domácích přihrál Madlungovi český útočník Václav Svěrkoš. Ještě v nastavení prvního poločasu vstřelil vítězný gól Bajramovič.

Výsledky - 22. kolo:
Dortmund - Brémy 0:1 (37. Klasnič), Kaiserslautern - Bielefeld 2:0 (9. a 88. Sanogo), Hannover - Bayern Mnichov 1:1 (56. Brdaric - 89. Ballack), Norimberk - Wolfsburg 1:0 (16. Saenko), Hertha Berlín - Schalke 1:2 (33. Madlung - 6. Asamoah, 45+2. Bajramovič), Leverkusen - Duisburg 3:2 (7. Freier, 9. Barnetta, 85. Berbatov - 42. a 65. Lavrič), Mönchengladbach - Kolín n. R. 2:0 (54. vlastní Lell, 74. Neuville).