Barošův gól Aston Ville postup v Anglickém poháru nepřinesl

LONDÝN

Útočník Milan Baroš skóroval za Aston Villu v nedělním osmifinálovém zápasu Anglického poháru, ale jeho tým vedení 1:0 nad Manchesterem City neudržel. V nastaveném čase vyrovnal Richards a týmy se utkají znovu.

Český reprezentant se trefil v 72. minutě po přihrávce Stevena Davise. V Anglickém poháru se Barošovi střelecky daří, v předchozím kole dvěma góly vyřadil třetiligový tým Port Vale.

Problémy měla mistrovská Chelsea, kterou od blamáže zachránily až dva góly Joa Cola v poslední desetiminutovce. Třetiligový Colchester držel dlouho na Stamford Bridge remízu, nakonec však lídr Premier League odvrátil hrozbu opakování zápasu a postoupil. Místo Petra Čecha dostal v brance Chelsea příležitost Carlo Cudicini.

Ve čtvrtém utkání za Birmingham po příchodu z pražské Slavie se dočkal vítězství Martin Latka, jenž odehrál celý zápas na hřišti druholigového Stoke City. Favorit vyhrál 1:0 díky gólu Forssella, jehož čtvrt hodiny před koncem střídal Jiří Jarošík. Latka dostal ve druhém poločase za faul žlutou kartu.

Výsledky - osmifinále:
Preston North End (II. liga) - Middlesbrough 0:2, Stoke City (II) - Birmingham City 0:1, Chelsea - Colchester (III) 3:1, Aston Villa - Manchester City 1:1.