Real po blamáži na Mallorce ztrácí na Barcelonu už deset bodů

MADRID

Naděje fotbalistů Realu Madrid na dostižení Barcelony v čele španělské ligy dostaly další trhlinu. "Bílý balet" totiž senzačně prohrál 1:2 na Mallorce, která se tak odpoutala z předposledního místa tabulky.

DEFAULT TITLE

Favorizovaní hosté od 32. minuty vedli zásluhou obránce Ramose, ale krátce po přestávce soupeř po faulu stejného hráče z penalty vyrovnal. V 80. minutě rozhodl o vítězství Mallorky v hustém dešti Arango.

Mallorca tak vyhrála i druhý zápas pod vedením nového trenéra Gregoria Manzana. Real promarnil šanci dostat se na druhé místo před Valencii, která jen remizovala 1:1 s Getafe. Na první Barcelonu ztrácí madridský velkoklub už deset bodů.

Fotbalisté Espaňolu Barcelona deklasovali FC Sevillu 5:0. Hlavní zásluhu na vysoké výhře měl útočník Luis García, který si připsal hattrick za pouhých třináct minut. Espaňol si tak alespoň částečně vynahradil zklamání po vyřazení ve třetím kole Poháru UEFA s německým Schalke 04. Sevilla po debaklu přišla o páté místo, na němž ji vystřídala Celta Vigo, která porazila Cádiz 2:0.

Španělsko - 25. kolo:
Bilbao - Villarreal 1:1 (41. Aduritz - 44. Forlán), Vigo - Cádiz 2:0 (37. Contreras, 73. Silva), Alavés - Santander 2:2 (20. Nene, 34. Aloisi - 27. Pinilla z pen., 72. Dalmat), Espaňol - FC Sevilla 5:0 (54., 56. a 67. z pen. García, 5. Fredson, 47. Zabaleta), Betis Sevilla - San Sebastian 1:0 (32. Dani), Valencie - Getafe 1:1 (77. Navarro - 88. Nano), Mallorca - Real Madrid 2:1 (53. Pisculichi z pen., 80. Arango - 32. Ramos).