Lokvenc: Koller už odjel, na rehabilitaci jsem zůstal sám

6. března 2006 08:51

Český fotbalista Vratislav Lokvenc se stále dává dohromady po plastice křížového vazu pravého kolena. Útočník rakouského Salcburku už dokonce běhá po hřišti a zkouší střelbu s míčem. Na trávníky by se měl vrátit v polovině dubna, takže jeho naděje na start na mistrovství světa stále žije. Nejen o tom vyprávěl Lokvenc v rozhovoru pro deník Právo.

 

archiv

Jak probíhá rehabilitace po plastice předního křížového vazu pravého kolena?
Velmi dobře, už běhám po hřišti a dokonce střílím. V rehabilitačním zařízení v Donaustaufu dělají zázraky. Samozřejmě koleno zatěžuji postupně, žádné divočení.

Do kdy v ráji poblíž Regensburgu vydržíte?
Do půlky března. Pak bych se měl vrátit do Salcburku a dokončit rehabilitaci tam.

Takže ještě čtrnáct dní budete spolupracovat s Janem Kollerem, který si pro změnu léčí zadní křížový vaz na levé noze?
Kdepak, Honza o víkendu odjel definitivně do Dortmundu. Je o kousek vpředu. Bude mi chybět, společně nám to tu dobře utíkalo. Teď budu v Donaustaufu sám.

Čekají vás dva týdny nudných večerů?
To v žádném případě! Tady jsme od rána do večera v jednom kole. Když skončím kolem šesté večer, zajdu si na jídlo a pak jsem rád, že si sednu nebo lehnu k televizi nebo se posadím k internetu. S Honzou jsme koukali na filmy a hlavně fotbaly. Naposledy jsme viděli náš zápas v Turecku a německý debakl s Itálií. Prakticky každý den je tu na satelitech k vidění nějaký fotbal. Navíc jsem po těch procedurách tak unavený, že brzy usínám.

Říkal jste, že už kopete do míče. Kdy se dá předpokládat váš návrat na trávník v dresu?
Když všechno půjde hladce, tak v polovině dubna, ale nic nesmím uspěchat.

To by znamenalo, že šance na mistrovství světa je velká...
Nechci to zakřiknout, ale žije a udělám všechno pro to, abych se do nominace dostal.

Co říkáte výkonům svého týmu Red Bull Salcburk?
Když hrajeme doma, tak se přijedu o víkendu podívat. Naposledy jsem viděl mužstvo s Innsbruckem. Zápasy venku sleduji, jak se dá. Víkendová čtyřgólová prohra ve Štýrském Hradci je krutá. Kluci také dostali za "odměnu" v neděli dva tréninky. Věřím, že jim ještě pomohu a nakonec titul získáme.

Karel Felt, Právo

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.