Maďarská legenda v teplácích končí! Király už reprezentační dres neoblékne

3. srpna 2016 11:50 - Budapešť

Maďarský reprezentační brankář Gábor Király ve čtyřiceti letech ukončil reprezentační kariéru. Fotbalista proslulý svými šedými tepláky odchytal v národním týmu za osmnáct let 107 zápasů a je držitelem maďarského rekordu.

 

Profimedia.cz

Király byl týmovou jedničkou i na letošním mistrovství Evropy ve Francii, kde se ve 40 letech a 74 dnech stal nejstarším účastníkem Eura v dějinách a pomohl Maďarům k postupu do osmifinále. Tam svěřenci trenéra Bernda Storcka podlehli Belgii 0:4.

„V zápasech jsem nechal na hřišti všechno, ale mezitím mi tělo ukázalo své limity. Jsem maximalista a chtěl bych stále podávat maximální výkony. Ve čtyřiceti letech to už na klubové i reprezentační úrovni není možné," napsal na svých internetových stránkách Király, který bude dál chytat v klubu Haladás Szombathelyi. Zároveň bude vést i svou fotbalovou akademii KirálySport.

ivi, Právo

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.