Živě

Maďarská legenda v teplácích končí! Király už reprezentační dres neoblékne

3. srpna 2016 11:50 - Budapešť

Maďarský reprezentační brankář Gábor Király ve čtyřiceti letech ukončil reprezentační kariéru. Fotbalista proslulý svými šedými tepláky odchytal v národním týmu za osmnáct let 107 zápasů a je držitelem maďarského rekordu.

 

Profimedia.cz

Király byl týmovou jedničkou i na letošním mistrovství Evropy ve Francii, kde se ve 40 letech a 74 dnech stal nejstarším účastníkem Eura v dějinách a pomohl Maďarům k postupu do osmifinále. Tam svěřenci trenéra Bernda Storcka podlehli Belgii 0:4.

„V zápasech jsem nechal na hřišti všechno, ale mezitím mi tělo ukázalo své limity. Jsem maximalista a chtěl bych stále podávat maximální výkony. Ve čtyřiceti letech to už na klubové i reprezentační úrovni není možné," napsal na svých internetových stránkách Király, který bude dál chytat v klubu Haladás Szombathelyi. Zároveň bude vést i svou fotbalovou akademii KirálySport.

ivi, Právo

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.