Evropské ligy

Nice - Marseille 3:2

Balotelli při premiéře za Nice dvakrát skóroval

11. září 2016 23:17 - Paříž

Mario Balotelli se při debutu v dresu Nice dvakrát gólově prosadil. Italský útočník, který do jihovýchodní Francie přestoupil z Liverpoolu, tak výrazně přispěl k výhře svého týmu 3:2 ve francouzské lize nad fotbalisty Marseille.

Twitter

Za hosty se prosadili také dva hráči se zkušenostmi z anglické Premier League: Florian Thauvin, jenž v Marseille hostuje z Newcastlu, a Bafetimbi Gomis, který je kmenovým hráčem Swansea.

V sedmé minutě otevřel Balotelli skóre, když proměnil penaltu. O chvíli později ale povedenou střelou srovnal Thauvin. Oba týmy se dostaly do dalších šancí, v druhém poločase ale byla o něco aktivnější Marseille a v 72. minutě dostala také k dispozici pokutový kop, s kterým si poradil Gomis.

Jenže domácí utkání nevzdali a postarali se v něm další obrat. Nejprve po Pereirově přesném centru podruhé skóroval Balotelli a stal se prvním Italem, kterému se tento počin v Ligue 1 povedl, po Marcu di Vaiovi, jenž zaznamenal dvě branky v roce 2006.

Rozhodující gól dal tři minuty před koncem i díky zaváhání brankáře Pelého Cyprien. Nice je po čtyřech kolech v tabulce na druhém místě o skóre za Monakem.

Francouzská fotbalová liga - 4. kolo:
Nantes - Mety 0:3 (18., 45.+2 a 78. z pen. Erdinc)
Rennes - Caen 2:0 (47. Said, 90.+2 Prcič)
Nice - Marseille 3:2 (7. z pen. a 78. Balotelli, 87. Cyprien - 14. Thauvin, 72. Gomis z pen.)