Juventus vyrovnal v Cagliari gólem v páté nastavené minutě

ŘÍM

Italský reprezentační obránce Fabio Cannavaro zachránil hlavičkou na konci páté minuty nastaveného času fotbalisty Juventusu před druhou ligovou porážkou v sezóně. Turínský velkoklub remizoval na hřišti zachraňujícího se Cagliari 1:1 a čtyři kola před koncem sezóny má před druhým AC Milán náskok pěti bodů.

DEFAULT TITLE

Juventus i s Pavlem Nedvědem v sestavě nebyl po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů daleko od dalšího nezdaru. Vyrovnat přitom mohl mnohem dříve Del Piero, ale jeho pokutový kop v 59. minutě domácí gólman Chimenti chytil. Po Cannavarově gólu už ani rozhodčí nenechal rozehrát míč ze středového kruhu a před hněvem hráčů a fanoušků raději utekl do šatny. Ještě předtím stihl udělit za bouřlivé protesty červenou kartu Langellovi.

Na čtvrté místo, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů, se dostala Fiorentina. Ta bez Tomáše Ujfalušiho, který pyká za karty, vyhrála 3:1 na hřišti sestupujícího Trevisa. První gól utkání vstřelil kanonýr Luca Toni, jenž si 28. trefou v sezoně přiblížil zisk Zlaté kopačky pro nejlepšího střelce Evropy.

Fiorentině pomohlo zaváhání AS Řím, který se během sedmi minut v prvním poločase dostal v Palermu do třígólového vedení, to však po přestávce zase ztratil. Římané bez zraněného Franceska Tottiho mají za čtvrtou Fiorentinou odstup jednoho bodu a drží příčku pro Pohár UEFA společně s městským rivalem Laziem.

Itálie - 34. kolo:
Reggina - Ascoli 2:0 (10. De Rosa, 27. Amoruso), Treviso - Fiorentina 1:3 (39. Borriello - 25. Toni, 49. Brocchi, 84. Montolivo), Cagliari - Juventus Turín 1:1 (90.+5 Cannavaro - 44. Suazo z pen.), Lazio Řím - Livorno 3:1 (56. a 72. Panděv, 20. Oddo z pen. - 52. Colucci), Chievo - Messina 2:0 (15. Semioli, 90.+2 Obinna z pen.), Sampdoria - Parma 1:2 (39. Sala - 52. Corradi z pen., 89. Bresciano), Palermo - AS Řím 3:3 (52. a 79. Barone, 50. Di Michele - 29. z pen. a 30. Mancini, 23. Taddei), Empoli - Siena 2:1 (36. Tosto, 39. Tavano - 87. Bogdani), Lecce - Udine 1:2 (38. Giacomazzi - 25. Barreto, 59. Di Natale).