Evropské ligy

Divočina při derby! K fandům běžel trenér, sudí všechny překvapil

4. prosince 2016 22:29 - Charleroi

Předčasný konec! Fotbalové derby v belgické lize zůstalo nedohrané, 68. minuta byla poslední. Sudí Serge Gumienny už v duelu Charleroi - Standard Lutych nenechal pokračovat. Bylo to podle něj příliš riskantní. Fanoušci běsnili na obou stranách.

Video již není dostupné

sntv

Začalo to minutou ticha za fotbalisty, kteří zemřeli při letecké tragédii v Kolumbii. Pak z toho byla docela divočina. Valonské derby mezi v tabulce šestým Charleroi a sedmým Lutychem se rozjelo nesprávným směrem k pro někoho možná překvapivému konci, který učinil arbitr.

Vše se začalo lámat v 51. minutě. Ishak Belfodil nasměroval skóre na 2:1 ve prospěch Lutychu. Dobrý start domácích byl zapomenut. Gólman Charleroi Nicolas Penneteau si ale sudímu postěžoval, že na něj příznivci hostů házejí kdeco. Zapalovače a jiné drobnosti.

Rozhodčí Gumienny to též zaregistroval a sbírku předmětů zanesl kolegovi v pozici čtvrtého rozhodčího. Ale to byl jen začátek.

Orlando Sa dával už na 3:1 pro Lutych. Znovu se přerušovalo. Srbský trenér hostů Aleksandar Jankovič dokonce s megafonem vyrazil se svolením sudího před fandy svého kllubu a nabádal je, aby přestali vyvádět vylomeniny. Ale definitivní ránu dění na hrací ploše dali nakonec domácí příznivci.

Opláceli stejnou mincí, brankář hostů Guillaume Hubert pocítil na zádech kelímek s pitím a v pokutovém území měl najednou rachejtli. Tímto zábavný večer skončil, na svazových orgánech zůstává, aby vyhodnotily, kdo zlobil víc a komu připadnou body z tohoto divokého představení. Nebo se duel bude opakovat? Třeba bez diváků, kteří jen nevěřícně zírali a nespokojeně hučeli v hledišti.