Hamburk prohrál a šance na titul se mu vzdaluje

Fotbalisté Hamburku prohráli v sobotním utkání 31. kola bundesligy 0:2 s Leverkusenem a zvýšili tak šanci Bayernu Mnichov na obhajobu mistrovského titulu. Lídři soutěže nastoupí v neděli v Mohuči a mohou zvětšit svůj náskok v čele tabulky, jenž po porážce Hamburku zůstal čtyřbodový.

Leverkusen potvrdil pozici nejlepšího týmu jara a už se vyšvihl na pátou příčku, zajišťující účast v pohárech. Bayer před 57 000 diváků ve vyprodané aréně pro MS poslal po elegantní Berbatovově patičce do vedení v 8. minutě Rolfes a skóre zpečetil po individuální akci v druhém poločase Freier.

Mezi hrdiny utkání se nicméně zapsal hostující brankář Butt, který v prvním poločase zlikvidoval několik šancí domácího týmu, za nějž hrál do 78. minuty David Jarolím.

Teoretickou šanci na pátou příčku tabulky si i tři kola před koncem drží Borussia Dortmund, která i bez nachlazeného Tomáše Rosického porazila 2:1 Norimberk. Za poražené skóroval hlavou obránce Marek Nikl, jenž se trefil podruhé v sezoně.

V boji o udržení mezi elitou dnes ztratil pouze poslední Duisburg, jenž v duelu mužstev ze dna tabulky prohrál v Kolíně nad Rýnem. Šanci na působení v bundeslize si zachoval i Kaiserslautern díky výhře nad Hannoverem, Wolfsburgu dal zase naději proměněnou penaltou Slovák Karhan na hřišti Bielefeldu.

Výsledky - 31. kolo:
Dortmund - Norimberk 2:1 (19. a 76. Kringe - 29. Nikl), Kaiserslautern - Hannover 1:0 (39. Halfar), Stuttgart - Frankfurt 0:2 (59. Meier, 61. Amanatidis), Bielefeld - Wolfsburg 0:1 (45. Karhan z pen.), Kolín n. R. - Duisburg 3:1 (37. Streit, 62. Feulner, 80. Podolski - 79. Ahanfouf), Hamburk - Leverkusen 0:2 (8. Rolfes, 77. Freier), Mönchengladbach - Hertha Berlín 2:2 (10. vlastní Chaded, 82. Broich - 16. Bastürk, 87. Kovač).