Evropské ligy

Kováč dal vítězný gól, Spartak dál vede ligu

13. srpna 2006 17:12 - MOSKVA

Díky brance Radoslava Kováče z 35 metrů zvítězili fotbalisté Spartaku Moskva v ruské lize nad Samarou 3:2 a vedou tabulku i po patnáctém kole. Na jejich postavení v neděli zaútočil v dřívějším utkání městský rival CSKA, který stejným poměrem vyhrál derby na půdě Dynama, ale soupeř Liberce ve třetím předkole Ligy mistrů následně atak odrazil.

čtk

Oba velcí soupeři mají 31 bodů, Spartak dál vede díky lepšímu skóre.

Po bezbrankové remíze v Liberci tentokrát Spartak vstřelil gól už po třech minutách, kdy se trefil brazilský záložník Mozart. Moskevský klub těsně před poločasem o vedení přišel, ale hned po přestávce mu ho vrátil Argentinec Cavenaghi, jenž na severu Čech svou obrovskou šanci spálil. Hosté opět dokázali vyrovnat a teprve Kováčův gól v 70. minutě přinesl Spartaku tři body.

Český obránce tak přijede na pondělní reprezentační sraz před utkáním proti Srbsku v dobré náladě. Stejně jako Martin Jiránek, který v nominaci není, odehrál Kováč celý zápas. Spartak nastoupil oproti duelu v Liberci s jedinou změnou v základní sestavě, když Kovalčuka na kraji zálohy nahradil Bojarincev. Sestava Spartaku: Kowalewski - Šiškin, Jiránek, Stranzl, Rodríguez - Bojarincev (73. Torbinskij), Kováč, Mozart, Kaliničenko - Pavljučenko (90.+1 Baženov), Cavenaghi (83. Pavlenko).

Rusko - 15. kolo:
Dynamo Moskva - CSKA Moskva 2:3, Jaroslavl - Torpedo Moskva 1:1, Perm - Kazaň 0:0, Spartak Moskva - Samara 3:2, Vladivostok - Nalčik 1:0, Rostov na Donu - Lokomotiv Moskva 1:2.

Časová osa: Evropské ligy