Štajnerův gól neodvrátil prohru Hannoveru s Brémami

BERLÍN

Reprezentační útočník Jiří Štajner se pár hodin po své dodatečné nominaci k přátelskému utkání proti Srbsku gólově prosadil hned v prvním bundesligovém kole. Do sítě Werderu Brémy v neděli poslal krátce před poločasem vyrovnávací gól na 1:1.

Hannover se pak dokonce ujal vedení, ale slibně rozehraný zápas nedotáhl do úspěšného konce. V posledních jedenácti minutách inkasoval třikrát a prohrál 2:4. A to ještě brankář Enke chytil Borowskému penaltu.

Štajner podle německých agentur patřil k nejlepším hráčům zápasu, po jeho akci padl i druhý domácí gól, jehož autorem byl Íránec Hášemíján.

O zvrat Brém se postarali Portugalec Hugo Almeida, nejlepší střelec letošního mistrovství světa Němec Klose a v nastaveném čase Dán Jensen.

Německo - 1. kolo:
Hannover - Brémy 2:4 (41. Štajner, 67. Hášemíján - 19. Diego, 79. Hugo Almeida, 85. Klose, 90+2. Jensen), Wolfsburg - Hertha Berlín 0:0.