Živě

Chelsea dotáhla přestup obránce Colea z Arsenalu

1. září 2006 12:45 - LONDÝN

Obranu fotbalistů Chelsea Londýn se pokusí ještě více zpevnit anglický reprezentant Ashley Cole, kterého ligový mistr z minulých dvou sezón získal z Arsenalu výměnou za francouzského vicemistra světa Williama Gallase. Navíc Chelsea svému londýnskému rivalovi zaplatí pět miliónů liber (přes 200 miliónů korun). Transakce se dohodla těsně před koncem přestupního termínu.

 

Arsenal FC

"Oba hráči se domluvili na podmínkách a prošli lékařskou prohlídkou," uvedli zástupci týmů ve společném prohlášení. Chelsea projevovala zájem o Colea už dlouho a loni dokonce klub, trenér José Mourinho i hráč dostali rekordní pokuty za tajné jednání bez vědomí Arsenalu, kterým porušili pravidla anglické ligy. Chelsea musela zaplatit 300 tisíc liber, portugalský kouč 200 tisíc a fotbalista 100 tisíc.

Cole, jenž hrál za Arsenal od roku 1998, se v novém působišti bude hlásit po kvalifikačních zápasech s Anglií proti Andoře a Makedonii. Odchovanec "Kanonýrů" absolvoval v jejich dresu 156 utkání a dal osm branek. V Chelsea je pro pětadvacetiletého obránce připravena pětiletá smlouva.

Devětadvacetiletý Gallas se rozloučil s Chelsea po pěti letech, v Arsenalu se potká s dvěma krajany, trenérem Arsénem Wengerem a útočníkem Thierrym Henrym. Bývalý hráč Lille sehrál během angažmá na Stamford Bridge 225 zápasů, v nichž dal 15 gólů.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.