Everton smázl v prestižním derby Liverpool 3:0

LONDÝN

Fotbalisté Evertonu překvapivě hladce ovládli městské derby proti FC Liverpool a ve čtvrtém kole Premier League slavili domácí vítězství 3:0. Dvakrát se střelecky prosadil anglický útočník Andrew Johnson po hrubých chybách soupeře, skóre otevřel australský záložník Tim Cahill. Everton zůstal v sezóně neporažen, Liverpool naopak poprvé odevzdal všechny body.

DEFAULT TITLE

Cahill se trefil ve 24. minutě a už o jedenáct minut později potrestal Johnson chybu stopera Jamieho Carraghera. Aktivita hostů po změně stran gól nepřinesla, třebaže kapitán Steven Gerrard dvakrát trefil tyč, a jejich vystoupení završil školáckým kiksem v nastaveném čase brankář Jose Reina. Střelu Lee Carsleyho jen vyrazil nad sebe a při snaze zachytit míč padající do branky jej poslal přímo Johnsonovi na hlavu.

Arsenal v nové aréně jen remizoval

Fotbalisté Arsenalu nedokázali vyhrát ani svůj druhý domácí zápas na Stadionu Emirátů. Ze zbrusu nové arény si dnes odvezli bod za remízu 1:1 hosté z Middlesborough. Reprezentační kapitán Tomáš Rosický se do sestavy Arsenalu dostal až ve druhém poločase, ale se skóre už nepohnul.

Arsenal měl převahu, ale hosté dokázali z ojedinělého brejku vytěžit maximum, když se dostal Morrison za domácí obranu a vnější stranou nohy překonal brankáře Lehmanna. Tým Arséne Wengera pak nevyužil několik stoprocentních šancí a vyrovnání přinesla až 67. minuta, kdy Thierry Henry proměnil penaltu za faul. Hned po vyrovnání poslal domácí kouč na hřiště Rosického, jeho aktivita ale už domácím nepomohla. Arsenal je po třech odehraných zápasech bez vítězství až na 17. místě.

Mistrovská Chelsea na domácím hřišti porazila Charlton 2:1 a pomohl jí k tomu rychlý gól z páté minuty, kdy se trefil Didier Drogba. Ve druhém poločase gólmana Petra Čecha překonal Jimmy Floyd Hasselbaink, jen o sedm minut později ale rozhodl Ricardo Carvalho.

Premier League - 4. kolo:
Everton - Liverpool 3:0 (36. a 90.+3 Johnson, 24. Cahill), Everton - Liverpool 3:0 (36. a 90.+3 Johnson, 24. Cahill), Bolton - Watford 1:0 (90.+4 Speed), Chelsea - Charlton 2:1 (5. Drogba, 61. Carvalho - 54. Hasselbaink), Sheffield United - Blackburn 0:0, Newcastle - Fulham 1:2 (54. Parker - 82. McBride, 89. Bocanebra), Portsmouth - Wigan 1:0 (49. Mwaruwari), Arsenal - Middlesbrough 1:1 (67. Henry z pen. - 22. Morrison), Manchester United - Tottenham 1:0 (9. Giggs).