Lyon - Paris SG 2:1 Depay v poslední minutě rozhodl o výhře Lyonu nad PSG. Mbappé se zranil

Gólem ve čtvrté minutě nastavení rozhodli fotbalisté Lyonu v 22. kole francouzské ligy o vítězství 2:1 nad vedoucím Paris St. Germain. Zásluhou pozdní trefy Memphise Depaye se posunuli na druhé místo tabulky a na PSG, které se muselo obejít bez zraněného Brazilce Neymara, ztrácejí osm bodů.

Už ve druhé minutě se dostal do vedení domácí Olympique, když Fekir svůj přímý kop nasměroval rovnou do branky. Čtyřiadvacetiletý útočník v této sezoně už třikrát využil tuto standardní situaci. PSG inkasoval nejrychlejší gól od května 2007, tehdy o výhře Nice rozhodl už v první minutě Marama Vahirua.

Další nepříjemný okamžik pro hosty přišel v 36. minutě, když musel kvůli zranění opustit hřiště mladý produktivní útočník Kylian Mbappé. Přesto Pařížané dokázali ještě před pauzou vyrovnat, když se po spolupráci dvou beků prosadil parádní ranou z voleje Kurzawa.

Hostům situaci zkomplikoval v 57. minutě Alves. Za faul na Ndombélého mu chtěl rozhodčí dát žlutou kartu, po následných protestech brazilského obránce ale vytáhl rovnou červenou. Přesilovku mohl využít Díaz, proti jeho střele ale reflexivně zasáhl Areola. Ve čtvrté minutě nastavení už ale francouzský gólman nestačil na Depayovu střelu zpoza vápna. Lyon z posledních sedmi zápasů získal 19 bodů.

Monako prodloužilo sérii bez porážky na sedm zápasů a zdolalo Mety 3:1 zásluhou Jorgeho, Ghezzala a Ronyho Lopese. Za hosty, kteří před dnešním utkáním pětkrát po sobě bodovali, skóroval pouze Niane. Nice potvrdilo vzrůstající formu a porazilo 1:0 St. Etienne.

Plašil má v Bordeaux nového kouče

Tým Bordeaux povede uruguayský trenér Gus Poyet. U týmu Girondins, v němž hraje i bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil, nahradí odvolaného Jocelyna Gourvenneca. Ten vydržel na lavičce půl roku, po sérii nezdarů skončil ve čtvrtek.

Bordeaux patří ve francouzské lize 12. místo. Pod vedením dočasného kouče Erica Bedoueta mužstvo v sobotu vyhrálo 1:0 v Nantes.

Padesátiletý Poyet uzavřel s vedením Girondins roční smlouvu. Bývalý záložník Chelsea v minulosti trénoval například Brighton, Sunderland, Betis Sevilla a naposledy Šanghaj Šen-čua.

Francouzská fotbalová liga - 22. kolo:
Nice - St. Etienne 1:0 (22. Cyprien)
Monako - Mety 3:1 (45.+1 Jorge, 67. Ghezzal, 81. Rony Lopes - 72. Niane)
Lyon - Paris St. Germain 2:1 (2. Fekir, 90.+4 Depay - 45.+3 Kurzawa)
Nantes - Bordeaux 0:1 (26. De Préville)
Amiens - Guingamp 3:1 (16. z pen. a 79. Konaté, 84. Bodmer - 29. Coco)
Montpellier - Toulouse 2:1 (43. Sambia, 90.+4 Sio - 30. Imbula)
Rennes - Angers 1:0 (84. Bourigeaud z pen.)
Štrasburk - Dijon 3:2 (5. Aholou, 19. z pen. a 79. z pen. Lala - 33. Tavares, 45.+1 Haddadi)
Troyes - Lille 1:0 (44. Niane)