Kincl s Maškem rozhodli o remíze Rapidu s Innsbruckem

VÍDEŇ

Čeští střelci hráli hlavní roli v dnešním utkání rakouské fotbalové ligy mezi Rapidem Vídeň a Tirolem Innsbruck. Už po 74 sekundách otevřel skóre zblízka domácí útočník Marek Kincl, který se trefil v soutěži poprvé od poloviny května.

Jiří Mašek (vlevo) na archívním snímku v teplickém dresu.

Rapidu však vedení dlouho nevydrželo, když v 7. minutě Jiří Mašek po rohovém kopu Václava Kolouška vstřelil svůj třetí gól v sezoně. Nový kouč vídeňského celku Peter Pacult se tak opět nedočkal vítězství.

První porážku v sezoně utrpěl v desátém kole Salcburk, který prohrál ve Štýrském Hradci se Sturmem 1:2. Z českého tria nastoupil v dresu hostí jen Patrik Ježek a odehrál 68 minut. Navzdory porážce má Red Bull v čele tabulky bezpečný náskok pět bodů.

Výsledky - 10. kolo:
Altach - GAK Štýrský Hradec 4:1, Rapid Vídeň - Innsbruck 1:1, Ried - Pasching 1:1, Sturm Štýrský Hradec - Salcburk 2:1.