Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Fotbalisté dostali volno, jihočeský rodák Lafata navštívil rodinu

27. března 2011 15:03 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Čeští fotbalisté se na jihu Čech chystají na úterní zápas evropské kvalifikace proti Lichtenštejnsku. Trenér Michal Bílek přesunul původně plánovaný dopolední trénink na podvečer a hráčům dal do odpoledne volno. Jihočeský rodák David Lafata během něj stihl navštívit rodinu. Podvečerní přípravu na českobudějovickém Střeleckém ostrově absolvovalo v pořádku všech 22 reprezentantů včetně Milana Baroše, který měl problémy s palcem u nohy.

 

David Veis, ČTK

Češi ze sebe během neděle setřásali únavu ze sobotního přesunu z Granady do Hluboké nad Vltavou. "Po zápase ve Španělsku jsme šli spát až někdy ve tři ráno a vstávali už v devět, takže nám ten spánek chybí. Proto nám dal trenér volno, abychom to dospali," řekl stoper Tomáš Sivok. Odpoledne plánoval, že se půjde projít po Hluboké.

Bek Zdeněk Pospěch odpočíval na pokoji. "Záleží na každém, jestli se projde nebo někam zajde. Já byl jen na pokoji, mám rád, když můžu strávit volno v posteli," uvedl obránce FC Kodaň.

Z oken luxusního relaxačního a regeneračního centra v Hluboké, kde tým bydlí, je vidět přímo na golfové hřiště. "Už jsem tam viděl lidi, už tam hrajou. Ale teď jsem natolik unavený, že si zahrát určitě nevyrazím," řekl s úsměvem Pospěch.

Útočník Lafata se podíval za rodinou do obce Olešník, která je od Hluboké vzdálená necelých deset kilometrů. "Byl jsem u našich, viděl jsem děti. Odpoledne už se budu připravovat na trénink," řekl jablonecký kanonýr, který v Českých Budějovicích strávil žákovská a dorostenecká léta a v dresu Dynama odehrál 109 ligových utkání.

Netají se tím, že by si před jihočeským publikem v úterý rád zahrál. "Samozřejmě všichni známí se mě ptají, jestli se dostanu na lavičku a jestli vyběhnu na trávník. Byl bych za to rád, ale když se to nepovede, nic se nestane. Byl bych rád za každou minutu na hřišti, a kdyby se mi povedlo dát gól, byla by to největší paráda," uvedl Lafata, který se na jaře blýskl v lize už dvěma hattricky.

Vpodvečer si čeští hráči za zavřenými dveřmi poprvé zatrénovali na Střeleckém ostrově, kde se odehraje úterní zápas. Na hřišti strávili asi hodinu a věnovali se hlavně střelbě. Přípravy se zúčastnil i Baroš, který kvůli nakopnutému palci na noze vynechal sobotní výklus v Hluboké. V pondělí od 16:30 čeká reprezentanty předzápasový trénink otevřený pro veřejnost.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012