Costovi hrozí ve Španělsku trest za daňové úniky

17. dubna 2019 17:21 - Madrid

Dalším fotbalistou, kterému ve Španělsku hrozí trest za daňové úniky, je útočník Atlética Madrid Diego Costa. Ten podle deníku El Mundo dluží státu 1,1 milionu eur (přes 28 milionů korun) kvůli tomu, že podobně jako řada dalších fotbalistů zatajil příjmy z osobnostních práv.

 

Albert Gea, Reuters

Ze stejného důvodu byli v minulosti odsouzeni k finanční pokutě a podmíněnému trestu například Argentinec Lionel Messi, Portugalec Cristiano Ronaldo, Chorvat Luka Modrič či portugalský trenér José Mourinho.

Třicetiletý Costa momentálně nezažívá dobré období. Nedávno dostal trest na osm zápasů a pokutu 6000 eur (153.000 korun) za to, že v šlágru s Barcelonou urazil matku rozhodčího a pak sudího chytil za ruku, aby nemohl udělit karty jeho spoluhráčům. Bývalý španělský reprezentant si tak v této sezoně už nezahraje.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..