Živě

Španělská federace schválila změnu herního formátu Superpoháru

29. dubna 2019 18:28 - Madrid

Španělská fotbalová federace navzdory odporu vedení ligy schválila změnu herního formátu Superpoháru. Tradiční předsezonní souboj dvou týmů mezi vítězem španělské ligy a domácího poháru na jedno utkání od příští sezony nahradí lednové Final Four, kterého se zúčastní první dva celky ligové soutěže s oběma pohárovými finalisty.

 

Javier Barbancho, Reuters

Podle španělských médií by se Final Four mohlo hrát v Saúdské Arábii, což se ale nelíbí skupinám bojujícím za lidská práva, které kritizují poměry v blízkovýchodní zemi.

"Saúdská Arábie je možnost a my jsme to nepopřeli. Nic nebylo podepsáno, pracujeme na tom. Hledáme pro týmy a hráče i rozhodčí to nejlepší. Možností jsou také Spojené státy," řekl prezident španělské federace Luis Rubiales.

Útočník Barcelony Luis Suárez v souboji s obranou Alavésu.

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Pokud se do finále poháru dostane tým, který skončí do druhého místa v lize, připadne účast na Final Four dalšímu celku z nejvyšší soutěže. Díky postupu již jistého mistra Barcelony do pohárového finále si tak Superpohár zahraje i třetí tým tabulky Real Madrid. V této sezoně se Superpohár hrál poprvé mimo španělské území, Barcelona v Maroku porazila Sevillu.

Drobné změny potkají i Španělský pohár. Nově se téměř celá soutěž bude hrát pouze jednokolově, jen semifinále bude na dvě utkání.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..