Živě

Messi je poprvé nejlépe placeným sportovcem světa

11. června 2019 17:33 - New York

Trofejí má tahle fotbalová hvězda nepočítaně. Zlaté míče, triumfy v Lize mistrů i ze španělské ligy, to je hezká věc. Na jedno prvenství ale Lionel Messi dlouho čekal. A dočkal se. Nyní je poprvé nejlépe placeným sportovcem světa. Podle magazínu Forbes si za rok vydělal 127 milionů dolarů (2,87 miliardy korun).

 

Agustin Marcarian, Reuters

Tradičnímu žebříčku Forbesu letos dominují fotbalisté. Za Messim následuje jiný pětinásobný nejlepší hráč světa Portugalec Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín (109 milionů dolarů) a třetí je Brazilec Neymar (105), z něhož Paris St. Germain předloni udělal nejdražšího fotbalistu historie.

Ronaldo žebříček sportovců podle výdělků vedl v letech 2017 a 2016. Loni byl suverénně v čele americký boxer Floyd Mayweather s 285 miliony dolarů, a to díky pohádkovému příjmu ze zápasu s hvězdou smíšených bojových umění Irem Conorem McGregorem. Messi figuroval před rokem na druhém místě, Ronaldo na třetím.

Portugalská hvězda Cristiano Ronaldo líbá trofej pro vítěze Ligy národů.

Carl Recine, Reuters

Nyní je v popředí jiný boxer Canelo Álvarez, Mexičanovi patří čtvrtá příčka před švýcarským tenistou Rogerem Federerem.

Forbes zveřejnil žebříček do stého místa, hranicí bylo 25 milionů. Jedinou ženou je v něm americká tenistka Serena Williamsová na 63. pozici. Největší zastoupení má basketbalová NBA s 35 hráči, nejvýše z nich je osmý LeBron James. Fotbalistů je ve stovce 19, baseballistů 15 a fotbalistů dvanáct.

Forbes sestavuje pořadí podle celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky.

Nejlépe placení sportovci na světě podle Forbesu (v milionech dolarů):
1. Lionel Messi (Arg./fotbal) 127
2. Cristiano Ronaldo (Portug./fotbal) 109
3. Neymar (Braz./fotbal) 105
4. Canelo Álvarez (Mex./box) 94
5. Roger Federer (Švýc./tenis) 93,4
6. Russell Wilson 89,5
7. Aaron Rodgers (oba USA/americký fotbal) 89,3
8. LeBron James 89,0
9. Stephen Curry 79,8
10. Kevin Durant (všichni USA/basketbal) 65,4.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..