Španělsko

Barcelona - Granada 1:0 Setién prožil s Barcelonou vítěznou premiéru, rozhodl Messi

19. ledna 2020 13:55 - Madrid
(Aktualizováno: 19. ledna 2020 23:20)

Fotbalisté Barcelony zvládli v nedělním 20. kole španělské ligy premiéru pod vedením nového trenéra Quiqueho Setiéna a gólem Lionela Messiho porazili oslabenou Granadu 1:0.

Joan Monfort, ČTK/AP

Navzdory drtivé převaze v držení míče se Barcelona nemohla proti soupeři, se kterým první vzájemné utkání v sezoně prohrála, gólově prosadit. Do vedení naopak mohla jít Granada, Yan Brice Eteki ale trefil jen tyč.

Krátce poté viděl v 69. minutě druhou žlutou kartu German Sánchez a favorit přesilovku rychle využil. V 76. minutě přiťukl Arturo Vidal patou míč Messimu a nejlepší střelec soutěže si připsal 14. přesný zásah v sezoně. Katalánský velkoklub dál vede o skóre před Realem Madrid, Granada zůstává desátá.

Projektil z kopačky Lionela Messiho napíná síť branky Granady.

Albert Gea, Reuters

Poslední tým španělské fotbalové ligy Espaňol přerušil devítizápasové čekání na výhru a ve 20. kole uspěl na hřišti Villarrealu. Hosté zvítězili 2:1, přestože dohrávali v oslabení.

Espaňol udeřil už v páté minutě po hlavičce Davida Lópeze a druhý zásah přidal v premiéře po návratu do španělské ligy Raúl De Tomás, který uplynulý půlrok strávil v Benfice Lisabon. Po hodině hry ale zahrál ve vápně rukou Javi López a vedle červené karty potrestal jeho tým z pokutového kopu Santi Cazorla. Vyrovnat už se ale domácí "Žluté ponorce" nepodařilo.

Jedním gólem se na výhře Betisu Sevilla 3:0 nad San Sebastianem podílel záložník Joaquín. Osmatřicetiletý bývalý španělský reprezentant vyrovnal sedmým gólem v sezoně svůj dosud střelecky nejúspěšnější ročník 2003/04.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo
Mallorca - Valencie 4:1 (22. a 41. Budimir, 7. Raillo, 79. Lago Júnior - 82. Torres)
Betis Sevilla - San Sebastian 3:0 (27. Iglesias, 44. Joaquín, 90.+5 Canales),
Villarreal - Espaňol Barcelona 1:2 (62. Cazorla z pen. - 5. D. López, 47. De Tomás)
Bilbao - Vigo 1:1 (76. García z pen. - 56. Rafinha)
FC Barcelona - Granada 1:0 (76. Messi)