Rubriky:

Španělsko

Jsou tu lidé mnohem méně zámožní než my, nechte testy jim, hlásí španělský klub

18. března 2020 16:01 - Madrid

Fotbalový klub z Valladolidu odmítl nabídku španělské ligy na dodávku sady testů na koronavirus pro hráče. Podle mluvčího se tak rozhodl z etických a zdravotních důvodů. Klub to oznámil den poté, co předseda španělské fotbalové federace Luis Rubiales zkritizoval kluby za preventivní testování hráčů bez zjevného důvodu v době, kdy je testů nedostatek.

 

Hadi Mizban, ČTK/AP

"La Liga nám je nabídla, ale my je ze zdravotních a etických důvodů nepřijali. Žádný z našich hráčů nemá jakékoli symptomy a jsme přesvědčeni, že jsou tu lidé mnohem méně zámožní než my, kteří je teď potřebují víc. Ti by měli mít prioritu," uvedl v prohlášení mluvčí klubu David Espinar.

Španělsko je v Evropě po Itálii druhou nejzasaženější zemí pandemií koronaviru. Nakaženo je podle posledních statistik téměř 14 000 lidí, potvrzeno už bylo 558 úmrtí. Nařízena je celonárodní karanténa.

Němečtí fotbalisté věnovali na boj s koronavirem 2,5 milionu eur

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..