Sen mnoha fanoušků Dortmundu. Hvězda Barcelony v dresu Borussie

20. března 2020 08:46 - Barcelona

Jak jinak než fotbalem naplňovat spoustu volna, které se při pandemii koronaviru otevřelo před hráči všech úrovní. Tak to má v těchto dnech i Ansu Fati, sedmnáctiletý klenot Barcelony.

 

Profimedia.cz

Fotografie na Instagramu podle komentářů přiměla některé fanoušky k tomu, aby popustili uzdu fantazii. Že by přišel do Vestfálska... Ansu Fati, jehož tržní hodnota je vyčíslena na 40 milionů eur, totiž umístil na síť fotografii, jak se právě v dortmundského originál-dresu s bratry náramně baví při hraní na konzoli. Jeho Barcelona zrovna měří síly s Manchesterem City.

Fati má na sobě dres soupeře, proti kterému debutoval v Lize mistrů a stal se nejmladším hráčem Barcelony v soutěži. Překonal Bojana Krkiče, kterému tento primát patřil od září 2007, kdy nastoupil proti Lyonu. Bratr-protivník má na sobě tričko Romela Lukaka z Interu, proti kterému se Ansu stal nejmladším střelcem LM. Bylo mu tehdy právě 17 let a 40 dnů. A nejmenší ze sourozenců přihlíží virtuální bitvě právě v dresu Fatiho.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Muchos ánimos en estos días difíciles para todos, pero es hora de hacer caso a las recomendaciones de las autoridades y personal sanitario #yomequedoencasa

Příspěvek sdílený Ansu Fati (@ansufati),Bře 15, 2020 v 7:46 PDT

„Hodně energie pro každého v těchto těžkých dnech, je čas řídit se doporučeními úřadů a zdravotnického personálu," přijímá Fati v komentáři k fotografii za své heslo koronavirové doby - zůstávat co nejvíce doma!

Kde k Sanchovu dresu přišel, je jasné. Vyměnil ho v průběhu sezony po jednom ze dvou vzájemných zápasů Ligy mistrů (0:0, 3:1).

Že je to opravdu trikot, který měl Sancho na sobě, potvrzuje rukáv s logem "Respect", připomínají německá média. Ale sen některých fandů Dortmundu asi zůstane pro tento čas nenaplněn. Fati toho v posledních zápasech mnoho neodehrál, po šanci zkusit to někde jinde se teď ale asi jen těžko bude ohlížet. Smlouvu v Barceloně má do roku 2022.

Messi šokoval Barcelonu. Splní klub hvězdě její velké přání?

vap, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..