Španělsko

Real Madrid - Mallorca 2:0 Real Madrid zdolal Mallorku a drží se Barcelony

24. června 2020 21:32 - Madrid
(Aktualizováno: 24. června 2020 23:54)

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v utkání 31. kola španělské ligy nad Mallorkou 2:0 a bodově drží krok s vedoucí Barcelonou. Real má lepší bilanci vzájemných zápasů, která rozhoduje na konci soutěže. Celta Vigo se přiblížila k záchraně vítězstvím na hřišti San Sebastianu 1:0.

Susana Vera, Reuters

Bílý balet poslal na stadionu Alfréda di Stéfana, na němž Real hraje při rekonstrukci jednaosmdesátitisícového Santiaga Bernabéua, do vedení v 19. minutě ranou z ostrého úhlu Vinícius Júnior. Výhru domácích potvrdil po půli ranou z přímého volného kopu kapitán Sergio Ramos.

Za Mallorku nastoupil od 84. minuty Luka Romero, jenž se stal v 15 letech a 219 dnech nejmladším hráčem v historii španělské ligy. O 36 dní překonal dosavadní rekord někdejšího fotbalisty Celty Vigo Sansóna z roku 1939.

Raphaël Varane z Realu Madrid (v bílém) v souboji o míč s Antem Budimirem z Mallorky.

O vítězství Viga rozhodl těsně před půlí kapitán týmu Iago Aspas, který v pokutovém území upadl po souboji s obráncem. Následnou penaltu nejlepší střelec týmu s jedenácti ligovými brankami sám proměnil. Celta má v neúplné tabulce šestibodový náskok na sestupové pozice.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:
Alavés - Pamplona 0:1 (64. Lato)
San Sebastian - Vigo 0:1 (45. Aspas z pen.)
Real Madrid - Mallorca 2:0 (19. Vinícius Júnior, 56. Ramos).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.