Atlético - Mallorca 3:0Atlético po restartu ještě neprohrálo

Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid zvítězili nad Mallorcou 3:0 a upevnili si po 34. kole třetí místo. Po koronavirové pauze ještě neprohráli, ze sedmi zápasů mají pět výher a celkově v domácí lize prodloužili neporazitelnost na dvanáct utkání.

Diego Costa (vzadu) z Atlética Madrid a Iddrisu Baba z Realu Mallorca.

Atlético podle očekávání dominovalo a z převahy vytěžilo první gól v 29. minutě. Útočník Álvaro Morata, nejdražší španělský hráč historie, se však z penalty prosadil až napodruhé. První střelu mu brankář Reina zneškodnil, jenže nestál na čáře a rozhodčí po konzultaci s videem nařídil opakování.

Druhou šanci Morata proměnil a v posledních sekundách první půle se trefil podruhé, v této sezoně španělské ligy pojedenácté. Pojistku přidal v závěru kapitán Koke.

Zatímco Atlético udělalo další krok do příštího ročníku Ligy mistrů, Mallorca zůstala na sestupové příčce. Od záchrany ji dělí čtyři zápasy před koncem sezony pět bodů.