Živě

Real Madrid - Villarreal 2:1 Real slaví, je mistrem. Barcelona selhala

16. července 2020 20:31 - Madrid
(Aktualizováno: 16. července 2020 23:00)

Fotbalisté Realu Madrid jsou španělskými mistry. Definitivně o jejich 34. titulu rozhodla výhra 2:1 nad Villarrealem ve 37. kole.

Sergio Perez, Reuters

Výsledek konkurentů z Barcelony už je nemusel zajímat. Obhájci titulu prohráli 1:2 s Osasunou a ztrácejí sedm bodů.

Bílý balet po koronavirové pauze vyhrál i desátý ligový duel. Do vedení poslal domácí v 29. minutě dvacátým gólem v sezoně Karim Benzema. Francouzský útočník přidal v 77. minutě druhý zásah z pokutového kopu a na nejlepšího střelce La Ligy Lionela Messiho ztrácí dvě branky. Penaltu původně zahrával Sergio Ramos, který se snažil míč přiťuknout Benzemovi, sudí ale nechal pokutový kop opakovat.

V závěru už jen snížil střídající Iborra. Villarreal má navzdory porážce jistotu postupu do základní skupiny Evropské ligy, protože už nemůže skončit hůře než šestý.

Real získal ligový titul znovu pod vedením trenéra Zinedina Zidana, který slavil s královským klubem i zatím poslední triumf v La Lize v ročníku 2016/17. Jeho svěřenci přidali po vítězném utkání o Španělský superpohár druhou trofej v sezoně. Ve hře jsou ještě v Lize mistrů, v osmifinálové odvetě proti Manchesteru City ale budou dotahovat úvodní domácí porážku 1:2.

Barceloně by vzhledem k výsledku Realu nepomohlo k uchování naděje na mistrovský hattrick ani vítězství a nakonec na svém stadionu poprvé v sezoně dokonce prohrála. Katalánský velkoklub s Pamplonou prohrával od 15. minuty, po změně stran ale zařídil vyrovnání Messi pátým gólem z přímého kopu v sezoně.

Hostující celek dohrával od 77. minuty po vyloučení Enrica v oslabení, přesto se nakonec dočkal překvapivého triumfu. Ve čtvrté minutě nastavení stál na konci brejku do otevřené obrany Roberto Torres.

Čtvrtá Sevilla stále bez zraněného gólmana Tomáše Vaclíka remizovala 0:0 se San Sebastianem, který drží šesté místo zaručující účast v Evropské lize. Do předkola by se nyní dostalo i sedmé Getafe, šanci ale před posledním kolem stále mají i Valencie a Granada.

Mallorca právě proti Granadě neudržela vedení a po porážce 1:2 se stala po Espaňolu druhým sestupujícím týmem. Záchranářské boje už čekají jen na Leganés a Celtu Vigo, která má na soupeře jednobodový náskok.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:
Eibar - Valladolid 3:1 (21. Bigas, 28. Inui, 90.+2 De Blasis z pen. - 71. Guardiola)
Betis Sevilla - Alavés 1:2 (90.+4 Loren - 53. Joselu, 77. Ely)
Bilbao - Leganés 0:2 (81. Guerrero, 90.+4 Assale)
FC Barcelona - Pamplona 1:2 (62. Messi - 15. José Arnaiz, 90.+4 R. Torres)
Getafe - Atlético Madrid 0:2 (54. Llorente, 80. Thomas)
Mallorca - Granada 1:2 (20. Cucho - 45.+1 Díaz, 69. C. Fernández)
Real Madrid - Villarreal 2:1 (29. a 77. z pen. Benzema - 84. Iborra)
San Sebastian - FC Sevilla 0:0
Valencie - Espaňol Barcelona 1:0 (17. Gameiro)
Vigo - Levante 2:3 (36. Mina, 45.+1 Aspas - 11. a 28. Bardhi, 52. Mayoral)
vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.