Rubriky:

Španělsko

Dojemné Messiho gesto rozplakalo malé fanoušky. Magický okamžik, přiznává hvězda

10. září 2020 09:35 - Londýn/Praha

Musel mít hlavu zamotanou kvůli plánovanému odchodu z Barcelony, stejně ale dokázal myslet na druhé. Lionel Messi udělal neuvěřitelné gesto, když v rámci charitativní kampaně věnoval malému zrakově postiženému fanouškovi Arsenalu špičkové brýle v hodnotě 4200 liber od společnosti OrCam. Díky nim by měl dokázat číst text a také identifikovat tváře.

 

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Třiatřicetiletý Messi vyhrál ve fotbale skoro všechno, je obklopený luxusem a vyděláno má na stovky let dopředu, takže jej jen tak něco nerozhází. Když ale viděl, jakou radost má desetiletý Mikey z Enfieldu, mimochodem šílený fanoušek Arsenalu, když brýle dostal, úplně to šestinásobného vítěze Zlatého míče dostalo do kolen.

„Je to vždycky něco neuvěřitelného, byl to magický a inspirativní okamžik. Bylo vidět, že to zařízení lidem mění jejich životy. Jsem hrdý na to, že jsem součástí toho projektu," neskrýval dojetí jeden z nejlepších hráčů fotbalové historie.

Už před vypuknutím epidemie Covid-19 v Evropě Messi podobné zařízení MyEye pořídil dvanácti lidem se zrakovým postižením. Stejným způsobem potěšil třeba i malou fanynku z Uruguaye, která plakala při setkání s hvězdou štěstím.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..