Bývalý šéf Valencie čelí vážnému obvinění, měl obtěžovat mladého fotbalistu

23. ledna 2021 08:29 - Valencie/Praha

Bývalý prezident fotbalového klubu Valencie CF Pedro Cortés je vyšetřován kvůli údajnému „nevhodnému sexuálnímu chování“ vůči hráči mládežnického týmu. Americké ESPN to potvrdil mluvčí španělské justice. Rodina mladého fotbalisty incident nahlásila policii a případem se nyní zabývá místní soud.

 

Profimedia.cz

Španělský celek informaci potvrdil a dodal, že na prošetření incidentu spolupracuje s policií. K činu mělo podle vyjádření zástupců Valencie dojít mimo prostory klubu.

„Valencie CF dbá na zachování soukromí postižených. Při respektování presumpce neviny klub důvěřuje orgánům činným v trestním řízení při vyřešení," napsal mimo jiné klub, který bývalého prezidenta Cortése přímo nejmenoval.

Cortés byl šéfem Valencie mezi lety 1986 a 2001 a naposledy působil jako delegát španělského národního týmu. Ve svém vyjádření pro místní média jakoukoliv vinu popírá.

„Nejsem násilník," řekl deníku Marca. „Obvinění je falešné a brzy to bude prokázáno před soudem," dodal.

pb, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: