Živě

Spolumajitel Interu Miami věří, že přivede Messiho, až skončí v Barceloně

10. června 2021 11:04 - Miami

Spolumajitel týmu MLS Inter Miami Jorge Mas věří, že v budoucnu na Floridu zamíří hvězdný Lionel Messi. Argentinskému útočníkovi na konci června vyprší smlouva v Barceloně, ale se staronovým prezidentem Joanem Laportou by se měl dohodnout na nové.

 

Pablo Morano, Reuters

Mas spolu s dalším spolumajitelem, bývalým slavným anglickým fotbalistou Davidem Beckhamem, chtějí vytvořit z Interu Miami velkoklub. Týmu se ale zatím příliš nedaří, v aktuální sezoně je v tabulce Východní konference jedenáctý.

„Jsem optimista v tom, že Messi bude hrát v dresu Interu Miami, protože by tím dovršil svůj odkaz nejlepšího hráče své generace. Zároveň by se tím naplnily ambice majitelů Interu Miami vytvořit světový tým," uvedl Mas pro Miami Herald. „David a já pracujeme velmi tvrdě na tom, abychom sem přivedli ty nejlepší hráče. A Messi je jedním z nejlepších fotbalistů historie," dodal americký obchodník.

Messi na vše nestačil. Argentina v kvalifikaci na MS bere jen bod

Podle španělských médií Barcelona nabídla své dlouholeté opoře desetiletý kontrakt. Na jeho základě by měl nyní třiatřicetiletý Messi hrát ještě dvě sezony na Camp Nou a poté by se na dva roky přesunul do Miami, kde by zakončil kariéru. Následujících šest let kontraktu by pak působil jako světový ambasador Barcelony.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Aktuální reakce Messiho nejsou známé, v minulosti na téma zámořského angažmá ale promluvil. „Vždycky jsem si říkal, že mě láká si to ve Spojených státech jednou zkusit, jaký je tam fotbal i život. Jestli se to ale jednou stane, to nevím," tvrdil loni Argentinec a naznačil, že by se fotbalovému angažmá v MLS nebránil.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..