Dembélé a Griezmann se omluvili za video zesměšňující zaměstnance hotelu

6. července 2021 09:07 - Barcelona

Fotbalisté slavné Barcelony mají pořádný průšvih, čelí kvůli němu vlně kritiky a snaží se jej hasit, jak se dá. Útočníci Ousmane Dembélé a Antoine Griezmann z Barcelony se omluvili za video, ve kterém zesměšňovali zaměstnance hotelu v Japonsku. Odmítli však, že šlo o rasismus.

 

Pascal Rossignol, Reuters

Video podle médií natočil Dembélé při přípravném turné před sezonou 2019/2020 a nedávno se objevilo na sociálních sítích. Dvojice francouzských fotbalistů se na něm směje zaměstnancům hotelu opravujícím televizi.

"Mohlo se to stát kdekoliv jinde a já bych použil stejné výrazy, které mezi přáteli všech původů používám," odmítl Dembélé na instagramu obvinění z rasismu. "Video se dostalo na veřejnost a mohlo se někoho dotknout. Proto se upřímně omlouvám," dodal.

"V posledních se mě někteří lidé snažili vyobrazit jako někoho, kým nejsem," uvedl Griezmann. "Jsem zásadně proti jakékoliv diskriminaci a jestli jsem je urazil, tak se mým japonským přátelům omlouvám," dodal.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..