Jankto léčí v Getafe zraněný kotník a přestup do Španělska si pochvaluje

5. října 2021 19:37 - Madrid

Český fotbalista Jakub Jankto je na dobré cestě k uzdravení a brzkému návratu na trávníky. Pětadvacetiletý záložník Getafe, který se léčí s podvrtnutým kotníkem, začal opět chodit a hýbat zraněnou nohou. Uvedl to v rozhovoru na oficiálních stránkách klubu. Rovněž si pochvaluje přestup ze Sampdorie Janov do španělského celku a věří, že se bude Getafe brzy dařit i výsledkově.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Český reprezentant si přivodil zranění v zářijovém utkání španělské ligy s Vallecanem, kdy musel vystřídat už po 11 minutách hry. Původně se zdálo, že půjde o vážnější problém a tehdejší trenér Míchel hovořil o možném poškození lýtkové či holenní kostí. Podrobná vyšetření ale frakturu ani prasklinu neodhalila.

"V utkání s Vallecanem jsem cítil prasknutí a okamžitě jsem věděl, že to bude něco vážného. Takovéto zranění je na pět až šest týdnů. Je to mé první větší zranění v kariéře. Nikdy jsem totiž nebyl mimo déle než týden," citoval web Jankta. "Teď už se ale cítím dobře. Začal jsem zase chodit a hýbat nohou," řekl.

Forma je dobrá, všechno jde podle plánu, lebedí si kanonýr Schick

Období nečinnosti mu ale není příjemné. "Zlepšuje se to, ale chce to čas. To, že nemůžu trénovat, je trochu nuda. Rád totiž každý den makám, běhám a hraju," prohlásil.

Jakub Jankto z Getafe kvůli zranění nedohrál utkání španělské ligy s Vallecanem.

@Sp_Getafe

Přestup do Getafe nicméně zhodnotil jako správný krok a pochvaloval si, že se mu dostalo příjemného přijetí. On sám mohl některé členy překvapit i znalostí španělštiny, s níž se představil jednak v uvítacím videu fanouškům nebo v ní vedl i aktuální rozhovor. "Měl jsem štěstí, že jsem se španělštinu v mládí učil, a znalost jazyka mi to tu usnadňuje. Navíc máme dobrou atmosféru v kabině a všichni jsme přátelé," uvedl Jankto.

"Přestup jsme řešili i s rodinou a rozhodli jsme se, že potřebujeme změnu. Getafe je rodinný klub. Všechno v něm velmi dobře funguje a jsem rád, že tu jsem," prohlásil hráč, který podle deníku Marca přišel do španělského klubu za šest milionů eur (přes 153 milionů korun).

Proč fotbal odmítl peníze nabízené Spartou a Slavií? A proč neodvalí z cesty balvan zvaný Damková?

Zatím nastoupil ke čtyřem zápasům a netajil se, že se těší, až zase týmu pomůže na hřišti. O to více, když Getafe momentálně patří v ligové tabulce s jedním bodem poslední příčka. Kvůli neuspokojivým výsledkům byl po víkendu odvolán i trenér Míchel. Jeho nástupce zatím oznámen nebyl. "Věřím, že to brzy otočíme. Ve spoustě zápasů jsme nehráli špatně a minimálně nějaké body jsme si zasloužili," dodal Jankto.

ČTK

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..