Živě

Nikl: Honza Koller dokázal, že je výjimečný

4. října 2004 12:14 - PRAHA

Hodně blízko k vítězství měli fotbalisté bundesligového 1. FC Norimberk v utkání sedmého kola německé nejvyšší soutěže na hřišti Dortmundu. Marek Nikl v obraně hostujícího celku odehrál celé utkání a často se potkával s českým reprezentantem ve službách domácího týmu Janem Kollerem, který dvěma góly zařídil nerozhodný výsledek 2:2.

 

www.fcn.de

"Mám takové rozporuplné pocity. S bodem z Dortmundu, za který už hrál po zranění i Tomáš Rosický, je třeba být spokojený, jenže my jsme vedli o dvě branky, a tak je veliká škoda, že jsme to nedotáhli k vítězství.

Přitom začátek jsme měli hodně dobrý. Třicet minut jsme hráli skutečně podle svých představ. Vzadu jsme to zavřeli, domácí se prakticky nedostali do žádné šance a my hráli na brejky. Když se prosadili Mintál a Vittek, vypadalo to velmi nadějně.

Jenže pak jsme polevili a draze za to zaplatili. Honza Koller zase ukázal, že je skutečně výjimečným hráčem. Je to fakt neuvěřitelné. Dostal se do dvou šancí a obě proměnil. Nejprve se prosadil po trestném kopu hlavičkou, když mě přeskočil. Spíše mě štve však situace, která tomu předcházela, protože jsem u rohového praporku Honzu zbytečně fauloval. A on se ve vzduchu hodně těžko brání. Pak dostal míč ještě jednou a měl tolik času, že se otočil a pohodlně skóroval.

Po zranění se cítí lépe

Po přestávce jsme se vrátili k důsledné obraně, hráli hodně koncentrovaně a k ničemu už domácí nepustili. Sami jsme si vytvořili několik příležitostí, ale nedali je. Jednu jsem měl i já, ale hlavičku z brankové čáry dortmundští obránci odvrátili. Zatím jsme na jedenáctém místě se sedmi body. V úvodu jsme měli hodně těžký los, ale i tak jsme mohli mít o dva tři body více. Máme dobré mužstvo, které patří na vyšší pozice.

Osobně se už cítím po zranění lépe. Měl jsem problémy s natrženým svalem celou přípravu, laboroval jsem s tím vlastně až do prvního zápasu. Pořád jsem se nutil trénovat a nedal si čas nohu pořádně doléčit. Neustále se to obnovovalo. Teprve před čtrnácti dny jsem začal makat znovu naplno a už snesu celou zátěž. Ještě to není optimální, ale už se cítím dobře a věřím, že moje forma půjde nahoru.

Rád bych se pokusil kvalitními výkony bojovat o místo v národním týmu. Mistrovství světa se hraje v Německu, což mě moc láká. Ale nedělám si falešné naděje. Soustředím se hlavně na své výkony, kterými bych pomohl Norimberku. Od toho se vše odvine."

ram, Právo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..