Levante - Real Madrid 2:3Real díky gólům v závěru otočil utkání s Levante a je třetí

Madrid

Fotbalisté Realu Madrid na poslední chvíli odvrátili ve španělské lize druhou porážku za sebou a dvěma góly v závěru otočili sobotní duel s Levante. Po vítězství 3:2 jsou v tabulce třetí s pětibodovým mankem na první Barcelonu, která vyhrála 4:1 nad Valladolidem a stále ještě neztratila bod. Druhé Atlético Madrid může Katalánce dostihnout v neděli, kdy hraje s Vigem.

Real bez zraněného nejdražšího hráče světa Garetha Balea dlouho čekal ve Valencii na vstřelený gól, který dal až v 61. minutě, kdy po rohovém kopu vyrovnal na 1:1 Sergio Ramos. Levante skórovalo krátce předtím z rychlého brejku, na jehož konci byl Baba Diawara.

Levante překvapilo Real ještě jednou brankou, pět minut před koncem vyhrál souboj s brankářem Diegem Lópezem střídající marocký útočník Nabil El Zhar, udržel míč v souboji s dvojicí obránců a poslal svůj tým do vedení 2:1. "Bílý balet" nicméně znovu bleskově odpověděl díky Álvaru Moratovi a nakonec duel otočil díky tečované ráně Cristiana Ronalda.

Série Barcelony trvá

Barcelona už předchozím sedmým vítězstvím v sedmém duelu potvrdila svůj historicky nejlepší vstup do soutěže a dnes stoprocentní bilanci znovu prodloužila. Svůj duel také otáčela, ale její příznivci na Nou Campu se nemuseli tolik nervovat jako fanoušci hlavního konkurenta a nakonec viděli i přes absenci zraněného Lionela Messiho jednoznačné vítězství.

Valladolid vedl jen čtyři minuty, poté co se v 10. minutě po rohu prosadil Javi Guerra, o srovnání se totiž brzy postaral ranou z dálky Alexis Sánchez. Rozhodující gól vstřelil 56. minutě Xavi, kterému na konci kombinační akce stačilo jen nastavit nohu na přihrávku Cristiana Tella. Brzy pojistil skóre znovu Sánchez a čtvrtý gól přidal po jeho přihrávce Neymar.

Vyhrát úvodních osm zápasů španělské ligy se zatím podařilo jen Realu. V ročnících 1961/62, 1968/69 a 1987/88 madridský tým výborný úvod vždy zúročil mistrovským titulem. Kouč Barcelony Gerardo Martino je prvním trenérem, který do angažmá v Primera división vstoupil osmi výhrami.

Elche vyhrálo podruhé za sebou

San Sebastian podruhé během týdne přišel o body těsně před koncem. Po porážce 1:2 v Lize mistrů s Leverkusenem, který rozhodl ve druhé minutě nastavení z přímého kopu, dnes doplatil proti Vallecanu na pokutový kop. Ten minutu před koncem proměnil Jonathan Viera a rozhodl o výhře Raya 1:0.

Real Sociedad pokračuje v nevýrazných výkonech a s jediným vítězstvím je v tabulce čtrnáctý. V La lize přitom obhajuje čtvrtou příčku, díky které se z předkola dostal do Ligy mistrů. Baskové na výhru ve všech soutěžích čekají už devět duelů.

Elche naopak vyhrálo druhý zápas za sebou a v tabulce je i před San Sebastianem jedenácté. Dnes nováček zdolal 2:1 Espaňol Barcelona a navázal na úspěch z minulého týdne, který byl jeho prvním prvoligovým vítězstvím od února 1989.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo
Málaga - Pamplona 0:1 (23. O. Riera)
Elche - Espaňol Barcelona 2:1 (40. a 74. Corominas - 66. Bifouma)
Vallecano - San Sebastian 1:0 (89. Viera z pen.)
Levante - Real Madrid 2:3 (57. Diawara, 86. El Zhar - 61. Ramos, 90. Morata, 90.+4 Ronaldo)
FC Barcelona - Valladolid 4:1 (14. a 64. Sánchez, 52. Xavi, 70. Neymar - 19. Guerra)