Barcelona - Real Madrid 2:1Barcelona porazila v El Clásicu Real Madrid. Jedním gólem se blýskl Neymar

Barcelona

Fotbalisté Barcelony porazili v ostře sledovaném prvním El Clásicu letošní sezóny na Nou Campu Real Madrid 2:1 a upevnili si vedoucí příčku v tabulce. Proti sobě se poprvé postavili největší a nejdražší letní posily obou týmů - Brazilec Neymar a Velšan Gareth Bale. Mnohem více byl na trávníku vidět domácí útočník, který v 19. minutě otevřel skóre zápasu. Za Barcelonu se ještě trefil Alexis Sánchez, který v 78. minutě krásně přehodil brankáře Bílého baletu Diega Lópeze. Za Real snížil v poslední minutě střídající Jesé.

Brazilec Neymar z Barcelony oslavuje svou trefu v utkání s Realem Madrid.

Barceloně se podařilo udržet letošní ligovou neporazitelnost, svému největšímu rivalovi navíc Katalánci odskočili v tabulce na šest bodů. Bílý balet vyšel letos poprvé naprázdno.

Skóre 167. vzájemného souboje otevřel krátce po čtvrthodině utkání Brazilec Neymar, kterému asistoval Andrés Iniesta. Neymar se stal po Messim druhým nejmladším střelcem El Clásica. Gólu v nejslavnějším španělském zápase dosáhl v 21 letech a 263 dnech. "Hrál dobře, ale věřím, že bude hrát ještě lépe. Byl víc vidět, protože dal gól," shrnul trenér Gerardo Martíno.

Na 2:0 zvýšil v 78. minutě pátou trefou v sezóně Alexis Sánchez, který přesným obloučkem překonal vyběhnutého gólmana Diega Lópeze. "Tohle je přesně ten druh zápasu, který všichni extrémně prožívají. Jsem moc šťastný, že máme tři body, nemyslím si ale, že ta výhra o něčem rozhodne. Před námi je ještě dlouhá cesta," řekl Sánchez.

Ramos: Jsou věci, proti kterým nemůžete bojovat

Real už dokázal pouze snížit v první minutě nastaveného času, když po přihrávce Cristiana Ronalda propálil gólmana Víctora Valdése dvacetiletý útočník Jesé. "Jsou prostě věci, proti kterým nemůžete bojovat, v prvním poločase jsme měli po jasné hře rukou kopat penaltu. Ale myslím, že všichni fanoušci Realu mohou být hrdí na to, jak jsme bojovali do posledních minut. Už je to dlouho, co jsme naposledy viděli Barcu ke konci zápasu pod takovým tlakem," řekl obránce hostů Sergio Ramos.

Teprve podruhé v lize nastoupil v základní sestavě Realu záložník Gareth Bale, po šedesáti minutách jej vystřídal Karim Benzema. "Jsou to jeho první zápasy a na kombinaci s ostatními si musí teprve zvyknout, to je normální. Odehrál dobrý zápas," řekl na tiskové konferenci kouč Realu Carlo Ancelotti.

Barcelona dosáhla na 88. výhru ve vzájemných střetnutích, Real je na tom o dvě lépe. V tabulce je klub z hlavního města momentálně třetí a za svým soupeřem zaostává o šest bodů.

Španělská Primera División, 10. kolo:
Barcelona - Real Madrid 2:1 (18. Neymar, 79. Alexis - 90.+1. Jesé)on-line
Málaga - Vigo 0:5 (6. a 64. Álex López, 23. Augusto Fernández, 73. Nolito, 81. Charles)
Elche - Granada 0:1 (26. Iturra)
Levante - Espaňol Barcelona 3:0 (25. z pen. a 51. El Zhar, 27. Diawara)