Soudce obvinil Barcelonu z daňového úniku při Neymarově přestupu

20. února 2014 17:01 - Madrid

FC Barcelona byla u španělského soudu obviněna z daňového úniku ve výši 9,1 miliónu eur (250 miliónů korun) při loňském přestupu brazilského útočníka Neymara ze Santosu. Katalánský klub už dříve uvedl, že v souvislosti s příchodem mladé fotbalové hvězdy postupoval podle platných zákonů.

 

www.marca.com

Soudce Pablo Ruz v dnešním prohlášení uvedl, že má dostatek důkazů, aby mohl Barcelonu obvinit. Zároveň hodlá vyšetřovat i bývalého prezidenta klubu Sandra Rosella. Ten odstoupil z funkce v lednu krátce poté, co vyšlo najevo, že 40 miliónů eur z přestupové částky odešlo na konto firmy Neymarova otce, jehož chce nyní Ruz předvolat jako svědka.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Dnešní rozhodnutí soudu přišlo den poté, co veřejný žalobce José Perals obvinil Barcelonu z toho, že uzavřela v letech 2011-2013 "o příchodu Neymara soustavu několika smluv, přičemž některé byly simulované (zakrývaly skutečné úmysly) a některé vykazovaly znaky finančního inženýrství". Celkem prý klub nepřiznal úřadům platby ve výši 38 milionů eur.

Rosellův nástupce Josep Bartolomeu ve snaze vnést do přestupu větší transparentnost uvedl, že Neymar nestál Barcelonu pouze 57,1 miliónu eur, jak se dříve uvádělo, ale s platbami hráči a jeho rodině 86,2 miliónu. Klub původně detaily transferu odmítal zveřejnit s odkazem na hráčovu rodinu, ta mu k tomu nakonec dala povolení.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: