Rubriky:

Španělsko

Dluh dorovnal. Případ nezaplacených daní však pro Messiho ještě neskončil

28. července 2014 18:23 - Barcelona

Kauza s nezaplacenými daněmi ještě pro Lionela Messiho neskončila a argentinské fotbalové hvězdě stále hrozí ve Španělsku obvinění. Soud ve městě Gava totiž podle španělských médií odmítl návrh státního zastupitelství na zastavení vyšetřování čtyřnásobného nejlepšího fotbalisty světa.

 

Eddie Keogh, Reuters

V případu jde o dluhy na daních ve výši čtyř miliónů eur (asi 110 miliónů korun). Kanonýr Barcelony se měl daňových úniků dopustit spolu s otcem Jorgem v letech 2007 až 2009. Už nedlouho po zahájení vyšetřování oba dluh dorovnali a španělským úřadům uhradili přes pět miliónů eur.

Sedmadvacetiletý Messi v loňské výpovědi uvedl, že se o finance a daňové záležitosti osobně nestaral a potvrdil to také jeho otec. Messi starší za věc převzal plnou zodpovědnost, je stále vyšetřován a hrozí mu pokuta či vězení. Poté co soud odmítl červnové rozhodnutí státní zástupkyně zastavit proti nejlepšímu hráči nedávného mistrovství světa vyšetřování, se to týká znovu i Messiho mladšího.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..