Živě

Britové lamentují nad spálenými šancemi Arsenalu a Rosického

2. listopadu 2006 09:54 - LONDÝN

Záložník Arsenalu Tomáš Rosický se ocitl na několika fotografiích v britském tisku jako symbol marné snahy týmu o dobytí branky CSKA Moskva ve středečním bezgólovém utkání Ligy mistrů. Jeho spálená stoprocentní příležitost, v níž poslal z pěti metrů před prázdnou brankou míč k tyči přímo do rukou již bezmocného brankáře, posloužila jako vzorová ilustrace všech promarněných šancí londýnského klubu.

Rosický podle deníku The Times vypadal, jako kdyby Edward Munch namaloval svůj obraz Výkřik podle něj. Tentýž deník píše, že Rosický i jeho kolega Francesc Fabregas postrádali při zápase zabijácký instinkt. The Sun napsal, že Rosického střela byla ta nejhorší rána vedle za celý zápas. "Gunners jsou prostě Les Miserables," shrnul deník v titulku.

Rosický se ale v zápase vyznamenal třeba i mistrovskou přihrávkou na Alexandra Hleba, který však vzápětí rovněž svou šanci spálil. Deník The Guardian ocenil, že český "malý Mozart" zářil virtuózními přihrávkami, které tvořily hru.

Český hráč se ale v očích diváků znemožnil minutu před závěrem poločasu. Ruský brankář a skupina obránců nedokázali zastavit přihrávku Thierryho Henryho zleva a míč přistál u nohou českého středopolaře asi pět šest metrů před brankou.

"Měl před sebou celou branku a Akinfejeva na zemi na levé straně, ale Rosický narval míč do náruče konsternovaného, ale vděčného brankáře," popsal osudnou chvíli zpravodaj The Times. Podle Guardianu byl ve středu největším nepřítelem Arsenalu právě Arsenal. Týmem se šířila malátnost, která se proměnila před brankou v paralýzu.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..