UEFA rozhodla o prvním trestu pro Slavii. Za fanoušky zaplatí skoro dva milióny

27. srpna 2018 18:08 - Praha

Fotbalová Slavia se prohne. Pokřik fanoušků "UEFA mafia" během úvodního utkání třetího předkola Ligy mistrů proti ukrajinskému Dynamu Kyjev vyjde pražský klub skoro na dva milióny korun. Informaci o udělené pokutě ve výši 66 tisíc eur zveřejnil iSport.cz. Zástupci Slavie odmítli pro Sport.cz informaci komentovat s tím, že se klub ke všemu vyjádří v úterý či ve středu.

 

Efrem Lukatsky, ČTK/AP

Pražský klub musí z kasy vytáhnout zhruba 1,7 miliónu korun. A to je teprve začátek. Chováním vedení Slavie po odvetě v Kyjevě se UEFA teprve bude zabývat. A nejspíš přijde i trest číslo dvě.

Pražané cítili křivdu kvůli neuznané brance a také kvůli gólu Dynama Kyjev na 2:0 (padla z ofsajdu). Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík a také člen představenstva Tomáš Bůzek na sociální síti Twitter ostře (ve druhém případě i vulgárně) napadli UEFA a jejího místopředsedu Grigorije Surkise. Následně sice svá vyjádření smazali, ale UEFA se incidentem zabývá a s klubem zahájila disciplinární řízení.

Miliónový flastr od UEFA dostala před pár dny i pražská Sparta a to kvůli chování fanoušků v utkáních se Suboticou. Letenští budou mít navíc na jedno utkání zavřený stadión.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas hostí Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..