Rubriky:

Liga mistrů

Slováci, inspirujte se Slavií! Je čínská, ale hrají za ni Češi, poukazuje komentář

24. října 2019 15:00 - Bratislava

Udělali si báječnou reklamu, jejich srdnatý výkon proti Barceloně v Lize mistrů jde do celého světa. Sešívaní sklízejí slova obdivu a uznání, nejbližší sousedé nejsou výjimkou. „Úžasný výkon Slavie Praha, Barcelona se třásla do poslední sekundy o těsné vítězství,“ píše slovenský server šport.sk. Velké bitvě věnuje redakční komentář, v němž vyzývá slovenský fotbal, aby se Slavií inspiroval.

O2 TV Sport

Nemůže jít o náhodu. Na jaře odehráli vyrovnanou partii se Sevillou a Chelsea, na podzim trápili Inter Milán, Borussii Dortmund a ve středu večer i Barcelonu. Řeč není o žádném velkoklubu ze západní Evropy, ale o Slavii z Prahy, poukazuje šport.sk.

Komentář nepopírá, že sešívání těží z peněz, které tečou do Edenu z Číny. A konstatuje, že pro Číňany je Slavia jednoduše investice, jejímž prostřednictvím sledují i své další zájmy.

Když budeme mít ve všech zápasech Ligy mistrů takový projev jako dosud, bude to pro mě zadostiučinění, říká Jindřich Trpišovský

Sport.cz

Server však zaujalo, že čínská Slavia zůstala česká. Inspirovat by se jí mohli i Slováci.

„Slavia sice má čínské majitele, ale stále je to český fotbalový klub. Stačí se podívat na předchozí evropské zápasy. Proti Barceloně bylo v základní sestavě devět Čechů, stejně jako proti Dortmundu a proti milánskému Interu osm," oceňuje šport.sk.

Jistě, sešívaní mají dost peněz, aby si koupili kvalitní legionáře. Nicolae Stanciu, Ibrahim Traoré, Peter Olayinka a Mick van Buren jsou však spíše výjimkami, jež potvrzují pravidlo. Za pražskou Slavii hrají hlavně Češi.

GLOSA: Poznání cennější než Trpišovského slib, k jehož naplnění se čas už hodně krátí

Spokojení jsou všichni - klub, svaz i fanoušci

„Tento fakt je důležitý i pro českou fotbalovou reprezentaci. Hráči, kteří dokáží vzdorovat více klubům se zvučným jménem, nemohou být přece k zahození," zdůrazňuje komentář.

Na poslední reprezentační sraz bylo povoláno hned osm slávistů, navíc Král a Zmrhal sešívaný dres ještě na začátku sezony také oblékali.

S Barcelonou jsme hráli vyrovnaný zápas, v některých momentech jsme jí i předčili, vědí hráči Slavie

Sport.cz

„Faktor Slavia tedy funguje i v národním týmu, který před dvěma týdny uštědřil Angličanům první prohru v kvalifikaci po dlouhých deseti letech a 43 zápasech. V konečném důsledku jsou spokojeni všichni - klub, svaz a také fanoušci," oceňuje šport.sk.

Slavia by podle něj měla být inspirací i pro slovenské kluby, protože ve vícero z nich je fotbalistů zpod Tater jako šafránu. Přitom i slovenští hráči už nejednou dokázali, že se dokáží prosadit na evropské úrovni.

dos, Sport.cz

O2 Sport 2:1 Lipsko - Atlético 2:1   dohráno
20200813T21:00:00+0200
Lipsko vs. Atlético
Lipsko vs. Atlético
Lipsko
Atlético
O2 Sport Barcelona - Bayern   dnes 21:00
20200814T21:00:00+0200
Barcelona vs. Bayern
Barcelona vs. Bayern
Barcelona
Bayern

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..