Trpišovský musel v Barceloně kvůli španělskému králi skoro do naha

5. listopadu 2019 07:04 - Barcelona

Sbírali zážitky, až jim šla hlava kolem. A to je ten největší čekal až v úterý večer, kdy fotbalisté Slavie Praha nastoupí ve čtvrtém utkání skupiny F Ligy mistrů na hřišti Barcelony. Ta je momentálně dějištěm velkých demonstrací kvůli nezávislosti Katalánska. Opatření související s protesty poznali i úřadující čeští šampioni.

Televize Seznam

Před čtvrtým vystoupením mezi evropskou klubovou elitou se totiž ubytovali v hotelu, který aktuálně obývá i španělský král Filip VI. Ten dorazil do Barcelony řešit napjatou politickou situaci. A bezpečnostní opatření jsou mimořádná.

„Ještě nikdy jsem neviděl tolik bodyguardů na jednom místě, je to zajímavá zkušenost," vyprávěl s úsměvem Jindřich Trpišovský, trenér Slavie. „Během jedné kontroly při vstupu do hotelu jsem se musel svléknout téměř do naha. Už jsme našim cizincům Traorému a Olayinkovi říkali, že jsou ta opatření kvůli nim," vtipkoval Trpišovský.

S králem v hotelu a další manifestace na uvítanou. Červenobílá invaze do Barcelony začala

Průvody demonstrantů jsou v Barceloně na denním pořádku, stejně jako uzavřené ulice či celá náměstí. „Pro nás nejde o novou situaci. Dění v týmu protesty nijak neovlivňují. Reprezentujeme klub, který má jméno po celém světě, což nás zavazuje. Jde o image FC Barcelona. Držíme se zcela mimo politických záležitostí," pronesl k aktuální situaci Ernesto Valverde, trenér Barcelony.

Už se musím smát, kroutil hlavou trenér Barcelony nad nemilosrdnou kritikou

Hráči Slavie se během pondělního slunečného dopoledne nenechali napjatou situací odradit od procházky, jejímž cílem se stal fan shop úterního protivníka přímo před stadionem Camp Nou.

Při přebírání zboží v regálech Kúdelou, Škodou, Kolářem a dalšími hráči Slavie došlo i na improvizovanou autogramiádu a focení s příznivci pražského klubu, kterých se už během pondělí po katalánské metropoli pohybovaly stovky.

Suvenýry už sešívaní na Camp Nou nakoupili, teď ho ještě vyloupit

Když pak hráči Slavie dorazili k podvečernímu tréninku do arény pro devadesát tisíc diváků, byli u vytržení. „Nevěděli jsme, co čekat. Ale ze šaten jsme pořád stoupali a stoupali, tunel k trávníku se zdál nekonečný," popisoval kapitán Pražanů Tomáš Souček okamžik, když se spoluhráči ještě před tréninkem vstoupil do útrob arény, aby si pořídili fotografie. „V úterý večer, ale půjdou nějaké dojmy stranou. Věřím, že nás ty báječné kulisy nepotopí a Barcelonu překvapíme," přál si Souček.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10162629698715644

Utkání Barcelona - Slavia na O2 TV
Stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabídnou tradičně všechna utkání z Ligy mistrů v přímých přenosech. Divák si díky multidimenzi může vybrat, jaký duel chce živě sledovat.
Úterní program začne již v 18.00 hodin na O2 TV Sport, kdy se studio v pražské O2 areně bude věnovat především očekávanému duelu Barcelona – Slavia Praha. Moderátor Libor Bouček přivítá jako hosty Vladimíra Šmicera, vítěze Ligy mistrů z roku 2005, a také Marka Jankulovského, který dokázal v roce 2007 vyhrát Ligu mistrů s AC Milán.
Druhé stanoviště bude přímo na slavném stadionu Camp Nou v Barceloně. Zde bude moderátor Petr Svěcený rozebírat aktuální dění s Tomášem Ujfalušim, bývalým reprezentačním obráncem, jenž dokázal s Atléticem Madrid vyhrát Evropskou ligu i Superpohár UEFA. Ve vysílání Petra Svěceného se objeví i slavní fanoušci Slavie, jako například kardiochirurg Jan Pirk nebo překážkářka Zuzana Hejnová.
Přímo z hrací plochy se přihlásí reportér David Sobišek. Samotné utkání Barcelona – Slavia Praha pak komentuje zkušená dvojice Milan Štěrba a Jan Homolka. Po skončení následují tradičně sestřihy ze všech zápasů a ohlasy v hlavním studiu. Všechny přenosy na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal je možné sledovat i díky měsíční službě O2 TV Sport Pack.
ram, dos, Sport.cz, Právo

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..