Rubriky:

Liga mistrů

O odvolání Manchesteru City se má rozhodnout v červenci

8. června 2020 12:08 - Lausanne/Praha

Prostřednictvím videokonference začal dnes Sportovní arbitrážní soud (CAS) projednávat odvolání Manchesteru City proti vyloučení z evropských fotbalových pohárů na dva roky. Slyšení by mělo pokračovat do středy. Verdikt by mohl být vynesen v červenci, řekl agentuře AFP generální sekretář CAS Matthieu Reeb.

 

Toby Melville, Reuters

Důležité jednání se koná v utajeném režimu. Neznámá je i totožnost tří členů tribunálu, kteří posuzují provinění bohatého klubu proti pravidlům finanční fair play.

Pokud bude dvouletý trest potvrzen, Manchesteru City hrozí, že přijde o stamiliony a může ztratit některé hvězdy, které se nebudou chtít smířit s neúčastí v pohárech. Opačný výsledek odvolacího řízení by podkopal snahu UEFA o ekonomickou stabilitu klubů.

CAS se bude zabývat odvoláním Manchesteru City v červnu

Manchester City dostal trest v únoru, kromě zákazu startů v pohárech má zaplatit pokutu 30 milionů eur. Klub, jehož majoritním vlastníkem je šejk Mansúr ze Spojených arabských emirátů, podle vyšetřovatelů v letech 2012 až 2016 nadhodnotil příjmy od sponzorů na svých účtech i v materiálech předložených UEFA. Úřadujícímu mistru Premier League také přitížila neochota jeho představitelů spolupracovat při vyšetřování.

Sportovní arbitráž se zabývala porušením finanční fair play už předloni, kdy AC Milán roční trest zrušila, takže mohl nastoupit do Evropské ligy. Loni dostal slavný celek stejný trest a tentokrát se proti němu neodvolal. Manchester City je prvním klubem, kterému UEFA uložila za tento prohřešek dvouletý zákaz startů v pohárech.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..