Oslabená Sevilla s Vaclíkem v brance předvedla báječný obrat! Messi oslavil jubileum gólem a výhrou

Fotbalisté Barcelony udrželi i v třetím kole prestižní Ligy mistrů stoprocentní bilanci. V dresu katalánského klubu si připsal jubilejní 150. start v soutěžích UEFA hvězdný Lionel Messi a pod výhru 2:1 nad Dynamem Kyjev se podepsal úvodním gólem z penalty. První body naopak ztratil v milionářské soutěži Manchester United, který nečekaně prohrál na hřišti tureckého nováčka Basaksehiru 1:2. Dokonalý obrat předvedla Sevilla poprvé s českým reprezentantem Tomášem Vaclíkem v brance v této sezoně LM. S Krasnodarem prohrávala 0:2, později přišla o vyloučeného Jesúse Navase, ale nakonec úřadující šampioni Evropské ligy slavili výhru 3:2.

Sestřih zápasu fotbalové Ligy mistrů Sevilla - KrasnodarVideo: O2 TV Sport

Sestřih zápasu fotbalové Ligy mistrů Basaksehir - Manchester United

Sestřih zápasu fotbalové Ligy mistrů Lipsko - Paris SG

Vaclíka v 17. minutě poprvé překonal Magomed Sulejmanov z přímého kopu a už za čtyři minuty zvýšil Marcus Berg z penalty. Krátce před pauzou vrátil domácí celek do hry Ivan Rakitič, ale úřadujícím vítězům Evropské ligy chvíli nato zkomplikoval situaci Navas červenou kartou. Sevilla i v deseti výsledek otočila, dvě branky mezi 69. a 72. minutou vstřelil střídající Júsuf En-Nesjrí.

Sevilla je ve skupině E druhá o skóre za Chelsea. Ta v Londýně porazila Rennes 3:0. V úvodním poločase Timo Werner proměnil dvě penalty. Obě zavinil obránce Dalbert, jenž byl vyloučen po dvou žlutých kartách. Ve druhé půli se za Blues prosadil ještě Tammy Abraham.

Brankář Tomáš Vaclík ze Sevilly sleduje, jak míč po střele Magomeda Sulejmanova z Krasnodaru končí v jeho síti.

Barcelona ideálně začala a už v páté minutě kapitán Lionel Messi otevřel skóre z pokutového kopu. Kyjevský tým, kterému chyběla řada hráčů kvůli koronaviru, ale pak s favoritem dlouho držel krok. Katalánce několikrát zachránil uzdravený brankář Marc-André ter Stegen při debutu v sezoně. Druhou domácí trefu přidal až v 65. minutě Gerard Piqué. Chvíli poté snížil Viktor Cygankov, víc už však Dynamo na Camp Nou nestihlo.

Hvězda Juventusu Cristiano Ronaldo ve výskoku v utkání Ligy mistrů s Ferencvárosem.

Juventus Turín v Budapešti porazil Ferencváros 4:1 i díky dvěma gólům Álvara Moraty a ve skupině G udržel druhé místo za Barcou. PSG i bez zraněných hvězd Neymara a Kyliana Mbappého v Lipsku dobře začal a v šesté minutě se trefil Ángel Di María, který ale o chvíli později zahodil penaltu. V závěru první půle srovnal odchovanec francouzského mužstva Christopher Nkunku.

Jeho spoluhráč Emil Forsberg v 57. minutě otočil výsledek z pokutového kopu a naděje hostů na bodový zisk poté snížil Idrissa Gueye vyloučením po druhé žluté kartě. Těsně před koncem spoluhráče napodobil Presnel Kimpembe.

Manchester United v Istanbulu nezvládl úvod a ve 13. minutě otevřel skóre ze samostatného úniku Demba Ba po přihrávce Edina Višči. Ten ve 40. minutě podruhé překonal brankáře Deana Hendersona, který dostal přednost před jedničkou Davidem de Geou. Ještě před pauzou vstřelil kontaktní gól United Anthony Martial.

Rudí ďáblové po změně stran víc drželi míč, ale do velkých šancí se nedostali a pouze jednou vystřelili na branku. United tak venku utnuli rekordní vítěznou sérii trvající deset soutěžních zápasů a v Turecku prohráli třetí pohárový duel po sobě. Basaksehir naopak ve skupině H poprvé bodoval.

V akci Axel Tuanzebe (vpravo) z Manchesteru United a Deniz Turuc z Basaksehiru.

Dortmund zvítězil v Bruggách 3:0 a poskočil do čela skupiny F o bod před Lazio Řím, které v Petrohradu zachránilo remízu 1:1. Borussia o triumfu rozhodla už v prvním poločase, kdy skórovali dvakrát Thorgan Hazard a jednou Erling Haaland. Norský kanonýr v 11 zápasech LM zaznamenal 14 gólů. Český útočník Michael Krmenčík za belgický tým odehrál závěrečných pět minut, Bruggy poprvé v sezoně LM nebodovaly.

Zenit po půlhodině hry poslal do vedení Alexandr Jerochin, v 82. minutě vyrovnal Felipe Caicedo. Ruský tým v nastavení vstřelil vítězný gól, který však neplatil kvůli ofsajdu.

Stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabídly všechny středeční duely z Ligy mistrů v přímých přenosech. Divák si díky multidimenzi může vybrat, jaký přenos chce sledovat. Moderátor Petr Svěcený přivítal ve studiu Karla Poborského, který hrával za Manchester United, Benfiku Lisabon či Lazio Řím, a také Jana Nezmara, bývalého sportovního ředitele červenobílých. Po skončení zápasů následují tradičně sestřihy ze všech zápasů a ohlasy ve studiu.
3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
Chelsea - Rennes 3:0 (2:0)
Branky: 10. a 41. obě z pen. Werner, 50. Abraham. ČK: 40. Dalbert (Rennes).
FC Sevilla - FK Krasnodar 3:2 (1:2)
Branky: 69. a 72. En-Nesjrí, 42. Rakitič - 17. Sulejmanov, 21. Berg z pen. ČK: 45.+5 Navas (Sevilla).
FC Barcelona - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)
Branky: 5. Messi z pen., 65. Piqué - 75. Cygankov.
Ferencváros Budapešť - Juventus Turín 1:4 (0:1)
Branky: 90. Boli - 7. a 60. Morata, 73. Dybala, 81. vlastní Dvali.
Skupina H:
Basaksehir - Manchester United 2:1 (2:1)
Branky: 13. Ba, 40. Višča - 43. Martial.
Lipsko - Paris St. Germain 2:1 (1:1)
Branky: 42. Nkunku, 57. Forsberg z pen. - 6. Di María. ČK: 69. Gueye, 90.+5 Kimpembe (oba PSG).