Fenerbahce se chce kvůli vyřazení z Ligy mistrů odvolat k CAS

29. srpna 2011 17:21 - ISTANBUL

Vedení fotbalového Fenerbahce Istanbul se chce proti vyřazení z Ligy mistrů odvolat k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS. Turecký svaz úřadujícího šampiona ze soutěže vyřadil kvůli zapletení do rozsáhlého korupčního skandálu.

 

Murad Sezer , Reuters

Podle agentury AP už klub celou záležitost probírá s právníky, kteří budou Fenerbahce před CAS zastupovat. K odvolání se vedení rozhodlo dva dny poté, co svaz zamítl jeho žádost o přeřazení do druhé ligy, kterým chtěl tým protestovat proti vyřazení z Ligy mistrů.

Fenerbahce bylo z prestižní soutěže vyloučeno těsně před losem základních skupin a nahradil ho vicemistr Trabzonspor. Svaz vyřadil klub pod tlakem UEFA, která pohrozila sankcím celému tureckému fotbalu, protože její pravidla zakazují start v pohárech týmům spojovaným s manipulováním zápasů.

Ústřední postavou korupčního skandálu je prezident Fenerbahce Aziz Yildirim, který čelí obvinění ze zmanipulování 19 zápasů. Celkem bylo kvůli korupci zadrženo třicet lidí a začátek ligy byl odložen na 9. září.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..