Živě

Portugalská vláda čelí po finále Ligy mistrů kritice kvůli špatné organizaci

31. května 2021 16:01 - Lisabon

Portugalská vláda čelí po sobotním finále fotbalové Ligy mistrů v Portu kritice za nedostatečná opatření proti šíření koronaviru. Opoziční lídři a zákonodárci upozorňovali na fakt, že se tisíce fanoušků Manchesteru City a Chelsea pohybovaly před zápasem i během oslav bez respirátorů a nedodržovaly bezpečný rozestup. Podle agentury Reuters existují obavy, aby situace nezhoršila zdravotní situaci v zemi.

O2 TV Sport

"Vláda a starosta Porta by se měli omluvit všem Portugalcům, kteří museli tuhle ostudu uprostřed boje s pandemií sledovat," napsal na twitteru opoziční lídr a bývalý starosta Porta Rui Rio.

Portugalsko převzalo hostitelství finálového duelu od Istanbulu i díky tomu, že ho Velká Británie zařadila na "zelený" seznam bezpečných zemí. Návštěvníci museli mít před vstupem do země negativní test na koronavirus.

V zemi přesto dál panují pravidla o nošení roušek v místech, kde není možné udržet bezpečný rozestup a zároveň platí zákaz popíjení na veřejnosti kromě vyhrazených míst. Tato opatření angličtí fanoušci porušovali, celkem jich mělo přicestovat přes 16 tisíc.

Belgický kouzelník to odnesl. Z finále Ligy mistrů má zlomený nos a očnici

Situaci kritizoval i lídr pravicové CDS Francisco Rodrigues dos Santos, který se do vlády opřel, že dopustila rozporuplný a nekoncepční přístup. "Způsob, jakým bylo vše zorganizováno, vrhá špatný obraz na Portugalsko a bude mít nevyzpytatelné důsledky na zdraví společnosti," uvedl.

Vrátíme se. Lepší, silnější, schopní na druhý pokus Ligu mistrů vyhrát, přisahal Guardiola

Zdravotní úřady na severu Portugalska vyzvaly všechny, kdo byl blízko oslavám po finále Ligy mistrů, aby na sobě během příštích 14 dnů sledovali příznaky onemocnění koronavirem a omezili v této době kontakt s ostatními. Chelsea vyhrála sobotní zápas 1:0.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..