Na úvodní utkání Sparty v Lize mistrů ve Vídni nemohou hostující fanoušci

16. července 2021 16:37 - Vídeň/Praha

Fanoušci fotbalové Sparty byli pořádně nažhavení na start letenského celku v pohárové Evropě. Do Vídně by to ani neměli na zápas s Rapidem v předkole Ligy mistrů daleko. Jenže teď přišla velmi nepříjemná zpráva. Na úterní utkání se kvůli opatřením proti koronaviru nedostanou hostující fanoušci. Letenský klub příznivcům nedoporučuje ani případnou individuální cestu. Na domácí odvetu bude moci do hlediště devět tisíc příznivců.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Do Vídně cestuje pouze oficiální klubová výprava, kterou tvoří hráči, členové realizačního týmu a několik klubových zaměstnanců a členů managementu. Sparta nemá možnost získat žádné další vstupenky, naopak fanoušci cestou do Rakouska riskují, že na černém trhu koupí neplatné lístky od překupníků," uvedla Sparta na svých internetových stránkách.

"Klub ani jeho oficiální fanklub neorganizují žádnou fanouškovskou cestu do Vídně, ani se nepodílí například na dopravě a nedistribuují vstupenky. Podpora, které by se nám od fanoušků za běžné situace dostalo tak blízko za hranicemi, by jistě byla masivní. Ale my věříme, že dokážeme postoupit s vaší podporou v zádech v odvetě na Letné," dodali zástupci Sparty.

Odveta se v Praze odehraje 28. července. Od nové sezony na českých stadionech dochází k částečnému uvolnění diváckých omezení a Sparta díky tomu, že má arénu pro více než deset tisíc příznivců, může ochozy zaplnit až z poloviny. Do hlediště s kapacitou přes 18 tisíc míst smí dorazit zhruba devět tisíc fanoušků.

Tak přece, Sparta plánuje velkou ránu! Kdy k ní dojde?

Prodej pro držitele permanentních vstupenek začne v pondělí. Pokud po jeho skončení ještě budou k dispozici lístky, budou si je moci zájemci koupit od čtvrtka ve volném prodeji. Fanoušci se vzhledem k vládním opatřením musejí prokázat bezinfekčností. Příznivci Rapidu stejně jako sparťané na venkovní utkání nemohou.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..