Ne, nejde to! Fanoušci Slavie nesouhlasí se slovy Tvrdíka o Spartě

20. července 2021 10:46 - Praha

Pět zástupců vyslal český fotbal v aktuální sezoně do pohárové Evropy a už dnes večer jde do boje první z nich. Úvodní duel druhého předkola Ligy mistrů čeká na hřišti vídeňského Rapidu pražskou Spartu, a pokud dvojutkání zvládne, zajistí si účast minimálně v hlavní fázi Evropské ligy. Svému úhlavnímu rivalovi z domácí soutěže bude na mezinárodním poli držet palce i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

 

Milan Malíček, Právo

Slavia, Sparta, Jablonec, Plzeň a Slovácko. Na tak hojnou účast v evropských pohárech si český fotbal bude muset nechat v příští sezoně zajít chuť, neboť vyšle jen čtyři zástupce. A proto by se z hlediska národního koeficientu moc a moc hodilo, kdyby všechny kluby nyní přispěly nějakým bodíkem.

Ví to i Tvrdík...

„Pro český fotbal dnes začíná zásadní bitva o zlepšení národního koeficientu UEFA. Společně hrajeme o další klub v předkolech Ligy mistrů, o účast v EL a o možnost od 2023/2024 znovu vysílat pět účastníků," napsal slávistický šéf v úterý dopoledne na svůj Twitter.

Sparta je ve Vídni bez opory. Panenkovi následníci mají obrovskou sílu, hlásí Vrba

„Držím palce a přeji úspěch všem českým zástupcům v evropských soutěžích!" doplnil.

Někteří slávističtí fanoušci s ním souhlasí, najde se však řada těch, kteří budou fandit jen Jablonci, Plzni a Slovácku. Spartě jako arci rivalovi nikoliv...

Panenka se vrátil na Hütteldorf. Jak tipuje kvalifikační konfrontaci svého Rapidu se Spartou?

„Neumím si představit, že vyloženě straním Spartě. Ne. Nejde to," píše mudrc. „Pepi Bican hrával za Rapid Vídeň a SKS. Fandím v předkolech oběma jeho týmům!" zmiňuje jednu ze slávistických legend uživatel rozhodcijemrkev.

„Spartě dokážu fandit jen proti britským klubům. Když vyhraje, nevadí, když rupne, budu se radovat," přidává se Pavel Janich. „Držím Spartě palce, ať se propadne kvalifikačním sítem až do Konferenční ligy a tam ať nasbírá spoustu bodů do koeficientu," uvedl Marsellus Wallace.

Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..