Sparta může na Monako zaplnit stadion! Do Budapešti nejezděte, vyzývají naopak sešívaní

29. července 2021 23:30 - Praha

Oba nesmiřitelní rivalové zasáhnou do 3. předkola fotbalové Ligy mistrů. Sparta po vyřazení Rapidu Vídeň odehraje první zápas s Monakem v úterý na Letné a již má povoleno vyprodat celý stadion. Slavia začne ve středu na půdě Ferencvárose a vyzývá své fanoušky, aby do Budapešti nejezdili.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Od srpna platí nové pořádky. Ještě na středeční duel s Rapidem byl počet diváků v hledišti omezen na 9 tisíc. Po vládním rozhodnutí ovšem Sparta (stejně jako pak v domácí odvetě Slavia) již proti Monaku může vyprodat celý stadion.

Podmínka je jasná - tři tisíce fanoušků smí přijít na základě dokladu o negativním PCR nebo antigenním testu. Zbylou kapacitu stadionu můžou vyprodat fanoušci s dokončeným očkováním, od kterého uplynulo minimálně 14 dní, nebo lidé, kteří v posledních 180 dnech prodělali Covid.

Sešívaní se musejí na horké půdě Ferencvárose obejít bez podpory svých fanoušků v sektoru hostí.

Na všechny zápasy kvalifikace Ligy mistrů platí, že hostující klub nedostane obvyklých 5 % kapacity stadionu. Rozhodnutí souvisí s aktuální hygienickou situací nejen v České republice, ale i v jiných evropských státech.

„Platí to tedy i pro zápas Slavie v Budapešti. Vyzýváme proto fanoušky, aby na zápas necestovali. Budeme se těšit na vaši podporu v domácím odvetném zápase v Edenu," apeluje klub na svém webu.

dos, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..